wtorek, 3 lipca 2012

Najmłodsi żeglarze rywalizowali w Pucharze Lata

Z okazji Dni Mikołajek po raz kolejny MKŻ Mikołajki zorganizował regaty o Puchar Króla Sielaw w klasie Optimist Nivea Błękitne Żagle.
Z powodzeniem w regatach wzięli udział także najmłodsi adepci żeglarstwa z MKŻ Mikołajki, którzy stanęli na podium.

W kategorii dziewczynek do lat 9 zwyciężyła Amelia Linowska (UKS Baza Mrągowo), która wyprzedziła Alę Chmiel (UKS Baza Mrągowo) oraz Laurę Banach z MKŻ Mikołajki. Kolejne trzy miejsca zajęły zawodniczki mikołajskiego klubu: 4. Wiktoria Tytko, 5. Pola Szustak, 6. Oliwia Hornicka.
W kategorii dziewczynek do lat 11 najlepsza okazała się Amelia Długozima (MKŻ Mikołajki), która wyprzedziła Karolinę Kowalewską (UKS Baza Mrągowo) oraz Klaudię Kowalewską (UKS Baza Mrągowo). Na szóstym miejscu regaty ukończyła Jowita Ogonowska (MKŻ Mikołajki).
Wśród chłopców w kategorii do 9 lat zwyciężył Oliwier Przybylak (UKS Baza Mrągowo), który wyprzedził swojego klubowego kolegę Mateusza Gigielewicza oraz zawodnika MKŻ Mikołajki Igora Prusinowskiego. Pozostali zawodnicy MKŻ Mikołajki zajęli miejsca: 8. Norbert Niegot, 9. Aleksander Żyłka, 10. Tymoteusz Melkner, 11. Oliwier Samarski, 12. Mateusz Ruszewski.