wtorek, 24 lipca 2012

Piłka Nożna: Drużyna Mistrzów bezkonkurencyjna

Na boisku „Orlik” w Mikołajkach odbyły się eliminacje gminne w ramach Ogólnopolskiego Turnieju „Orlik Polska”. Do mikołajskich eliminacji zgłosiły się jedynie cztery drużyny w kategorii powyżej 16 lat (druga kategoria to powyżej 35 lat).

Zdecydowanie najlepszą drużyną turnieju okazała się „Drużyna Mistrzów”, która wygrała pewnie wszystkie swoje spotkania i uzyskała awans do dalszej rundy rozgrywek czyli finału wojewódzkiego.
Zwycięzcy turnieju w Mikołajkach złożeni z byłych i obecnych piłkarzy grającego w klasie okręgowej Kłobuka Mikołajki pokonali Good Feelas 11:0, PGR Woźnice 8:1 oraz Last Team 9:3. Drugie miejsce w turnieju zajęła drużyna PGR Woźnice, która wygrała dwa spotkania: z Last Team 4:0 oraz z Good Feelas 6:5. Trzecie miejsce przypadło ekipie Last Team, która wygrała jedno spotkanie z Good Feelas 6:3.
Tabela turnieju:
  1. Drużyna Mistrzów     9     28-4
  2. PGR Woźnice           6     11-13
  3. Last Team                 3      9-16
  4. Good Feelas             0      8-23
Drużyna Mistrzów grała w składzie: Robert Kucharczyk, Patryk Stefanowicz, Łukasz Gawliński, Maciej Puszko, Marcin Gałązka, Łukasz Szynder, Rafał Serowik, Mateusz Błaszczyk, Paweł Krupiński, Damian Chludziński i Maciej Gawliński.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Marcin Arciuch (PGR Woźnice), a najskuteczniejszym piłkarzem okazał się Rafał Serowik (Drużyna Mistrzów). O tej drugiej nagrodzie zadecydowała seria rzutów karnych, ponieważ Rafał Serowik i Łukasz Szynder strzelili po tyle samo bramek. Lepiej "karne" wykonywał ten pierwszy.
Finał wojewódzki turnieju „Orlik Polska” zaplanowany jest na pierwszy tydzień września.