poniedziałek, 30 lipca 2012

PIŁKA NOŻNA: Porażka Kłobuka z czwartoligowcem

Z trzech zaplanowanych kolejnych meczów sparingowych piłkarze Kłobuka Mikołajki rozegrali tylko jeden. W ostatni piątek na „Arenie Mikołajki” zmierzyli się z grającą w IV lidze drużyną Niwy Nowa Wieś (Małopolska), która przebywała na zgrupowaniu w Mikołajkach. Piłkarze zagrali 3 tercje po 30 minut każda. Podopieczni trenera Marka Zawalicha przegrali z czwartoligowcem 2:4.

Już po pierwszych dwóch tercjach piłkarze Niwy Nowa Wieś prowadzili 4:0. W ostatniej części spotkania piłkarzom Kłobuka Mikołajki udało się pokonać bramkarza gości dwukrotnie. Autorami bramek byli Łukasz Gawliński oraz Paweł Krupiński. Ten ostatni prawdopodobnie dołączy do składu piłkarzy z Mikołajek w nowym sezonie (ostatnio szkolił swoje umiejętności w drużynach młodzieżowych Jagiellonii Białystok). Ostatecznie Kłobuk przegrał z Niwą 2:4.
Nie udało się rozegrać dwóch kolejnych gier kontrolnych, z rywalami z klasy okręgowej: Mazurem Pisz i Wilczkiem Wilkowo. Kolejny sparing zaplanowany jest na 1 sierpnia. Na "Arenie Mikołajki" Kłobuk ma zmierzyć się z drużyną Mamry Giżycko (IV liga).
Wcześniej, w okresie przygotowawczym, Kłobuk wygrał dwa mecze z Żaglem Piecki (klasa B) oraz przegrał z grającymi w klasie A Śniardwami Orzysz 1:3 i Fortuną Wygryny Ruciane Nida 2:3.
Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie w nowym sezonie w klasie okręgowej seniorzy Kłobuka Mikołajki rozegrają 11 sierpnia w Bartoszycach z tamtejszą Victorią. Z kolei 15 sierpnia zadebiutują w nowym sezonie przed własną publicznością, a ich rywalem będą Orlęta Reszel.