piątek, 31 sierpnia 2012

PIŁKA NOŻNA: Juniorzy młodsi Kłobuka rozpoczęli sezon ligowy

W środę juniorzy młodsi Kłobuka Mikołajki rozegrali pierwszy swój mecz ligowy w ramach rozgrywek klasy okręgowej w nowym sezonie 2012/13. Ich pierwszym rywalem byli młodzi piłkarze Vęgorii Węgorzewo. Niewiele zabrakło, aby z Węgorzewa młodzi piłkarze Kłobuka przywieźli zdobycz punktową. Ostatecznie przegrali 3:4.

Mecz prowadzony był w szybkim tempie. Piłkarze Kłobuka już na początku meczu mogli objąć prowadzenie, ale zmarnowali dwie dogodne sytuacje. W 15 minucie spotkania piłkarze Vęgorii objęli prowadzenie, a pięć minut później prowadzili już 2:0. Utrata dwóch bramek w krótkim czasie nie podcięła skrzydeł piłkarzom Kłobuka. W 35 minucie po ładnej akcji Dawid Bazydło zdobył kontaktową bramkę. Niestety, przed przerwą Kłobuk stracił trzecią bramkę. Po przerwie piłkarze z Mikołajek zaczęli grać bardziej ofensywnie, co przyniosło efekt już w 51 minucie, kiedy bezpośrednio z rzutu wolnego bitego z 30 metrów piłka wpadła do siatki Vegorii. Kilka minut później Kłobuk doprowadza do wyrównania. Kłobuk nadal atakuje i o mały włos nie zdobywa czwartej bramki, jednak piłka po zamieszaniu podbramkowym zatrzymuje się na... linii bramkowej Vęgorii. Po raz kolejny sprawdziła się stara prawda, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Pięć minut przed końcem spotkania Vęgoria zdobywa zwycięską bramkę. Kłobuk Mikołajki – Vęgoria Węgorzewo 3:4.
- Pojechaliśmy do Węgorzewa powalczyć o 3 punkty. Niestety, nie udało się, ale to był naprawdę dobry mecz w wykonaniu obu drużyn – powiedział po meczu opiekun juniorów młodszych Kłobuka Paweł Walczak. - Mecz prowadziliśmy w szybkim tempie, ale czasami brakowało precyzji i zimnej krwi w wykańczaniu akcji (to nasza największa bolączka i nad tym musimy bardziej popracować). Zawodnicy zostawili kawał serca na boisku i za to im dziękuję. Jestem pewny, że przy takim zaangażowaniu naszych piłkarzy zepsujemy krew jeszcze niejednemu przeciwniku.
Kolejny mecz juniorzy młodsi Kłobuka Mikołajki rozegrają w sobotę 1 września. O godzinie 11.00 zmierzą się w Mikołajkach z Romintą Gołdap.