poniedziałek, 13 sierpnia 2012

PIŁKA NOŻNA: Kłobuk nowy sezon rozpoczął od porażki

Od wysokiej porażki nowy sezon rozpoczęła rywalizację w klasie okręgowej drużyna Kłobuka Mikołajki. W sobotę w Bartoszycach uległa tamtejszej Victorii 1:4 (1:1).

Victoria w minionym sezonie zajęła w „okręgówce” wysokie czwarte miejsce i przy odrobinie szczęścia miała szanse na awans do grona „czwartoligowców”. Starcia obu ekip w poprzednim sezonie zakończyły się bezbramkowym remisem w Mikołajkach oraz wygraną w Bartoszycach Victorii 3:1.
Mecz rozpoczął się od szybkiego zdobycia bramki przez drużynę gospodarzy, którzy w 10 minucie spotkania trafili do bramki Kłobuka. Kolejne minuty nie przynosiły zmiany rezultatu. Gdy wydawało się, że do przerwy wynik się nie zmieni, w ostatnich sekundach I połowy Kłobuk wykonywał rzut rożny. Podanie w pole karne, zamieszanie i Lucjan Bączek zdobywa bramkę wyrównującą dla piłkarzy z Mikołajek. Do przerwy wynik brzmiał 1:1. Poddenerwowani takim obrotem sprawy gospodarze w drugiej części spotkania ruszyli do ataków. W 58 minucie meczu gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. W dalszej części gry drużyna Victorii jeszcze dwukrotnie pokonała bramkarza Kłobuka. Kłobuk Mikołajki – Victoria Bartoszyce 1:4 (1:1).
- Inauguracja ligi okręgowej dla Kłobuka to zdecydowanie falstart, mecz przegraliśmy 1:4, a na taki wynik bez wątpienia złożyło się kilka przyczyn – powiedział po meczu Łukasz Gawliński, kapitan drużyny Kłobuka Mikołajki. - Tą najsmutniejszą było niedostateczne zaangażowanie wszystkich piłkarzy naszej drużyny. Do tego doszedł brak możliwości skompletowania optymalnego składu i przegraliśmy. Jednak wynik był zdecydowanie za wysoki. Szkoda tego spotkania, ale już w środę będzie możliwość rehabilitacji.
  16. Łyna Sępopol                                0              1-6
W tym tygodniu odbędą się dwie kolejki ligowe. W najbliższą środę (15.08) o godzinie 17.00 na „Arenie Mikołajki” Kłobuk Mikołajki podejmować będzie Orlęta Reszel, która dopiero w końcówce sezonu straciła szanse na awans do IV ligi. W ubiegłym sezonie Kłobuk dwukrotnie wysoko uległ piłkarzom Orląt: u siebie 0:3 oraz 1:8 w Reszlu.
Z kolei w sobotę Kłobuk zagra na wyjeździe z ekipą Wilczka Wilkowo.
Na zdjęciu: Już w najbliższą środę Kłobuk zadebiutuje w nowym sezonie przed własną publicznością