czwartek, 30 sierpnia 2012

PIŁKA NOŻNA: Zwycięstwo, remis i porażka Kłobuka

W ostatnich trzech spotkaniach ligowych piłkarze Kłobuka Mikołajki wywalczyli cztery punkty, na które złożyły się zwycięstwo, remis i porażka.

15 sierpnia piłkarze Kłobuka Mikołajki zadebiutowali w nowym sezonie przed własną publicznością. Ich rywalem byli jedni z kandydatów do awansu czyli drużyna Orląt Reszel. Licznie zgromadzonej na „Arenie Mikołajki” publiczności mecz obu jedenastek dostarczył wielu emocji. Piłkarze Kłobuka chcieli zrehabilitować się za porażkę w I kolejce z Victorią Bartoszyce, ale i zmazać plamę po klęsce w wiosennym starciu z Orlętami w Reszlu, kiedy przegrali wysoko 1:8. Początek meczu był bardzo dobry w wykonaniu piłkarzy Kłobuka. Na potwierdzenie tego w 18 minucie Michał Maciorowski przeprowadza rajd lewą stroną i kończy go silnym strzałem, po którym piłka wpada do siatki rywali. Kilka minut przed przerwą Orlęta zdobyły bramkę, ale sędziowie odgwizdali spalonego. Po przerwie na boisku nadal nie brakowało emocji. W 54 minucie jedna z akcji piłkarzy gości zakończyła się bramką wyrównującą. W 68 minucie mamy odpowiedź piłkarzy Kłobuka. Z podania Bubienki korzysta Marcinkiewicz, który wygrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem Orląt i daje prowadzenie Kłobukowi. Jednak kilka minut później goście wykonują rzut wolny z linii pola karnego. Sprytnym strzałem popisuje się zawodnik gości i mamy remis. W końcówce spotkania gola na wagę trzech punktów dla Kłobuka Mikołajki strzela Cieśliński. Mecz obfitował nie tylko w sportowe emocje. Sędzia pokazał kilka żółtych kartek i jedną czerwoną. Odesłał także z ławki trenera gości. Podczas meczu poważnej kontuzji doznał filar defensywy i jednocześnie kapitan Kłobuka Mikołajki Łukasz Gawliński. Nie będzie mógł wystąpić w przynajmniej kilku najbliższych spotkaniach.
W kolejnym spotkaniu Kłobuk zmierzył się na wyjeździe z silną ekipą Wilczka Wilkowo. Wilczek nowy sezon zaczął wyśmienicie, wygrywając dwa pierwsze mecze. W potyczce z Kłobukiem też chcieli zainkasować komplet punktów. Już w 5 minucie to potwierdzili, zdobywając pierwszą bramkę. W 32 minucie Cieśliński doprowadza do wyrównania. Jednak przed przerwą Wilczek ponownie wychodzi na prowadzenie. Po przerwie w 57 minucie Wilczek podwyższa na 3:1. W 73 minucie Maciej Gawliński zmniejsza rozmiary porażki. Jednak decydujący cios zadają piłkarze z Wilkowa, którzy na pięć minut przed końcem spotkania, w odstępie kilkudziesięciu sekund dwukrotnie trafiają do siatki Kłobuka. Kłobuk Mikołajki – Wilczek Wilkowo 2:5.
Kolejne spotkanie piłkarze Kłobuka Mikołajki rozegrali przed własną publicznością z drużyną Warmii Olsztyn. Z drużyną z Olsztyna w poprzednim sezonie piłkarze Kłobuka nie mieli zbyt dobrych wspomnień. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem Warmii. Teraz nadarzyła się doskonała okazja do poprawienia bilansu spotkań. Targana kłopotami personalnymi ekipa Kłobuka za wszelką cenę od początku meczu chciała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 25 minucie spotkania jedna z akcji piłkarzy z Mikołajek zakończyła się powodzeniem. Piłkę otrzymuje Rafał Serowik i jak przystało na rasowego zawodnika pięknym strzałem z daleka pokonuje bramkarza gości. Po przerwie Kłobuk nie poprzestaje na minimalnym prowadzeniu. Kilka minut po przerwie daje znać o sobie Marcinkiewicz, który pięknym uderzeniem mógł podwyższyć na 2:0, ale po jego strzale piłka trafia w poprzeczkę. Goście także groźnie atakowali i jedna z szarż na bramkę Kłobuka zakończyła się powodzeniem. Jeden z zawodników Warmii fantastycznym strzałem z daleka pokonał bramkarza Kłobuka. Do ostatnich minut meczu żadnej z drużyn nie udało się już zmienić rezultatu spotkania. Kłobuk Mikołajki – Warmia Olsztyn 1:1.
Po czterech kolejkach spotkań piłkarze Kłobuka Mikołajki zajmują dziesiąte miejsce z dorobkiem czterech punktów.
W najbliższą sobotę czeka ich wyjazdowe spotkanie z MKS Jeziorany. Drużyna ta aktualnie zajmuje piętnaste miejsce z dorobkiem trzech punktów. W poprzednim sezonie Kłobuk u siebie pokonał najbliższych rywali 3:2, a w rewanżu na ich terenie przegrał 0:3.