sobota, 17 listopada 2012

MIKOŁAJKI JARGUZ CUP: Męczarnie faworytów

Druga kolejka spotkań przyniosła sporą dawkę emocji. Pierwszy lider tegorocznych rozgrywek i obrońca tytułu zremisował i stracił przodownictwo w tabeli. O wyrównanym poziomie spotkań świadczy fakt, że w porównaniu z I kolejką, kibice zobaczyli jedynie 33 bramki czyli prawie o połowę mniej niż przed tygodniem.

To, że padły „jedynie” trzydzieści trzy bramki, to także zasługa bramkarzy, którzy pokazali spory kunszt, ale i zawodnikom brakowało skuteczności i odrobiny szczęścia przy sytuacjach bramkowych.
W pierwszym meczu II kolejki spotkały się drużyny Czarno-Czarnych Śmietki i Dolary USA. Po pierwszych 20 minutach na tablicy widniał wynik remisowy 2:2. W drugiej części spotkania skuteczniejsi byli miłośnicy „zielonej” waluty, którzy zdobyli trzy bramki i zainkasowali komplet punktów. Czarno-Czarni Śmietki – Dolary USA 2:5 (bramki: Głowiak, Lenkiewicz – Szymański 2, Michał Fafiński, Romaniuk, Białogrzywy).
Niezwykle ciekawe było drugie spotkanie pomiędzy drużyną Hotel Robert's Port a Last Teamem. Patrząc na składy i grę obu zespołów w I kolejce, faworytem byli ci pierwsi. Jednak boisko nieco zweryfikowało tą tezę. Zgodnie z planem jako pierwsi bramkę zdobyli „hotelarze”, którzy cały czas atakowali bramkę Last Teamu, ale brakowało albo skuteczności, albo sytuacje ratował bramkarz. Last Team starał się kontratakować i to jak. Dwie kolejne bramki były ich autorstwa, co wprawiło nieco w osłupienie faworytów jak i kibiców. Jednak zaraz po przerwie wszystko wróciło do normy i ostatecznie Hotel Robert's Port wygrał to spotkanie. Rozmiary zwycięstwa byłyby większe gdyby nie zawodziła skuteczność. Brawa należą się również bramkarzowi Last Teamu. Hotel Robert's Port – Last Team 6:3. Bramki: Maciorowski 2, Cieśliński 2, Adam Izdebski 2 – Krawcewicz, Góralczyk, Ladziński.
W kolejnym spotkaniu zwycięska passę z I kolejki podtrzymała drużyna Huraganu Wojnowo, która pokonała Unię Woźnice 7: 3. Bramki: Kuba Wachowski 3, Marcin Kręciewski 2, Ksepka, Skrajny – Łukasz Stykowski, Dariusz Stykowski, Kłos.
Bardzo rzadkim wynikiem zakończyło się czwarte piątkowe spotkanie. Pierwszy lider tegorocznych rozgrywek MKTZ zremisował... bezbramkowo z Czempionami. Mimo usilnych prób, żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza jednej ani drugiej drużyny. W MKTZ nie zagrał najskuteczniejszy ich zawodnik Maciej Gawliński.
W ostatnim spotkaniu II kolejki zmierzyły się drużyny SPK i Luzaki. Wszyscy oczekiwali łatwego zwycięstwa tych pierwszych. Osłabieni brakiem Serowika piłkarze SPK nie mieli pomysłu na młody zespół Luzaków. Do przerwy był sensacyjny remis 3:3. Po przerwie zwycięskiego gola na wagę trzech punktów zdobyła drużyna SPK. SPK – Luzaki 4:3. Bramki: Błaszczyk 2, Kozłowski, Peliszko – Boharewicz 2, Prusarczyk.
Nowym liderem rozgrywek została z kompletem punktów drużyna Huraganu Wojnowo, która wyprzedza Hotel Robert's Port, SPK i Dolary USA – także komplet punktów: