sobota, 10 listopada 2012

MIKOŁAJKI JARGUZ CUP: MKTZ pierwszym liderem

W piątek ruszył kolejny sezon halowej ligi piłki nożnej „Mikołajki Jarguz Cup”. Do tegorocznych rozgrywek przystąpiło dziesięć zespołów (w ubiegłym roku rywalizowało 8 drużyn). Licznie zgromadzeni w hali sportowej w Mikołajkach kibice obejrzeli aż 63 bramki, które zostały zdobyte w I kolejce spotkań.

W inaugurującym nowe rozgrywki meczu spotkali się obrońcy tytułu mistrzowskiego MKTZ z młodym zespołem Last Team. MKTZ w porównaniu z poprzednim sezonem wystąpił w nieco przemeblowanym składzie. Na boisku zabrakło w ich szeregach przede wszystkim nieodżałowanego Tadeusza Stomy, który zmarł w marcu br., a także podstawowych zawodników: Harasimowicza, Walczak, Gałązki, Łukasza Gawlińskiego, Serowika czy Błaszczyka (dwaj ostatni zasilili szeregi nowego zespołu SPK). Do składu zostali dokoptowani dwaj dobrzy zawodnicy: Walendziewicz i Puszko (w ubiegłym sezonie grał w Sport Stylu). Mimo tych zmian, MKTZ pokazał się z bardzo dobrej strony i nie dał żadnych szans drużynie Last Team.
Pierwszą bramkę w nowym sezonie ligowym zdobył Michał Chabowski, który jednocześnie otworzył wynik tego spotkania. Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę miał MKTZ, Last Team jedynie ograniczał się do kontrataków. W drużynie ubiegłorocznych mistrzów przede wszystkim brylował Maciej Gawliński, który siał postrach pod bramką Last Team. Po pierwszych 20 minutach MKTZ prowadził 8:3. W tej części meczu autorem jednej z bramek dla MKTZ był ich bramkarz Wojciech Brodowski, który w znanym kibicom stylu, ruszył od swojej bramki solowym rajdem, który zakończył trafieniem do siatki rywali.
Druga część spotkania, to dalsza dominacja MKTZ-u. Ostatecznie MKTZ wygrał z Last Teamem 17:3 (bramki: MKTZ – Gawliński – 9, Walendziwicz – 3, Brodowski, Chabowski, Puszko, Chludziński, Ponichtera – Last Team: Krawcewicz 2, Rafał Izdebski).
W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny Czarno-Czarnych Śmietki z debiutującą w rozgrywkach drużyną Hotelu Robert's Port. Szeregi „debiutantów” zasilili w większości zawodnicy dobrze znani z rozgrywek ligowych w mikołajskiej hali. Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty. Nieco skuteczniejsi byli „Hotelarze”, którzy na przerwę schodzili prowadząc 4:3. Tuż po przerwie Plona doprowadził do wyrównania, jednak odpowiedź Hotelu Robert's Port była błyskawiczna i zabójcza. Dwie szybkie bramki w wykonaniu Wojtka Dziewy i było 6:4. Jednak Czarno-Czarni chwilę później zdobyli bramkę kontaktową i na więcej ich podczas tego meczu nie było stać. Piłkarze Hotelu Robert's Port strzelili później jeszcze pięć bramek i mogli się cieszyć ze zwycięstwa. Hotel Robert's Port – Czarno-Czarni Śmietki 11:5 (4:3). Bramki: Hotel: Maciorowski – 4, Cieśliński – 3, W. Dziewa – 2, Niedźwiecki, Izdebski – 1. Czarno-Czarni: Plona – 3, Stępień – 2.
Przed kolejnym spotkaniem odbyła się krótka uroczystość oficjalnego otwarcia nowego sezonu halowej ligi w Mikołajkach z udziałem Bogdana Kurty, Starosty Mrągowskiego, Piotra Jakubowskiego, Burmistrza Mikołajek oraz Sławomira Gawlińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mikołajkach. Niestety, z powodów zawodowych, w uroczystości nie mógł wziąć udziału patron rozgrywek Alojzy Jarguz.
W trzecim meczu zmierzyły się drużyny Dolary USA i Unia Woźnice.
Po I części meczu licznie zgromadzeni kibice mogli czuć pewien niedosyt. Tak jak we wcześniejszych dwóch spotkaniach bramki sypały się jak z rękawa, w tym meczu ich brakowało. Dopiero w 16 minucie Marian Fafiński dał prowadzenie drużynie Dolarów USA. Niemoc strzelecką obie drużyny zrekompensowały kibicom zaraz po przerwie, kiedy w ciągu dwóch minut padły trzy bramki. Dwukrotnie dla „Dolarów” trafił Szymański, a dla Unii Dariusz Stykowski. Jednak później wszystko wróciło do normy. Co prawda Kłos zdobył kontaktową bramkę dla Unii i na tym się skończyło. Dolary USA – Unia Woźnice 3:2 (1:0). Bramki: Dolary USA – Szymański 2, Marian Fafiński – Unia Woźnice: Dariusz Stykowski, Kłos.
W kolejnym spotkaniu mieliśmy okazję obejrzeć w akcji niezwykle ambitnie grających w poprzednim sezonie piłkarzy Huraganu Wojnowo, którzy zmierzyli się z Luzakami.
Od pierwszego gwizdka zgodnie z nazwą zespołu piłkarze ruszyli w huraganowym tempie do pracy. I na efekty nie trzeba było długo czekać. Już po 3 minutach było 2:0 dla Huraganu. Luzacy starali się dotrzymać tempa rywalom, jednak kolejne bramki były dziełem piłkarzy z Wojnowa. Po pierwszych 20 minutach Huragan prowadził 5:0. Po przerwie Huragan nie zamierzał spuścić z tonu i nadal skutecznie atakował. W ciągu pierwszych czterech minut dołożył kolejne trzy bramki i było 8:0. Do końca spotkania piłkarze Huraganu jeszcze trzykrotnie pokonali bramkarza Luzaków. Z kolei ich rywalom udało się zdobyć honorowego gola. Huragan Wojnowo – Luzacy 11:1 (5:0). Bramki: Huragan: Ksepka 3, Marcin Kręciewski 2, Rafał Wachowski, Bartek Wachowski, Krzysztof Skrajny, Drężek, Samsel, Ropiak – Luzacy: Pietras.
Wielka niewiadomą było ostatnie spotkanie pomiędzy SPK i Czempionami. Pierwszy zespół debiutuje w rozgrywkach, mając w składzie kilku zawodników, którzy grali w innych drużynach ligi. Czempiony, w porównaniu z ubiegłym sezonem, także pojawili się ze wzmocnieniami. Mecz był bardzo wyrównany od samego początku. Obie drużyny stwarzały cały czas groźne sytuacje, ale obaj bramkarze świetnie radzili sobie między słupkami. Bardziej skuteczni w I części okazali się piłkarze SPK, którym dwukrotnie udało się pokonać bramkarza Czempionów. Po przerwie mecz nadal stał na bardzo wysokim poziomie. Gdy Kozłowski podwyższył na 3:0 i wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte, do gry zaczęli wracać Czempiony. Za sprawą Krystiana Lubelskiego, który zdobył dwie bramki, zrobiło się tylko 3:2. Jednak decydujące zdanie należało do SPK, którego piłkarze w dalszej części meczu jeszcze pięć razy pokonali bramkarza Czempionów. SPK – Czempiony 8:2. Bramki: SPK: Laskowski 3, Serowik 2, Kozłowski, Peliszko, Bohatyrewicz – Czempiony: Krystian Lubelski 2.