poniedziałek, 12 listopada 2012

PIŁKA NOŻNA: Remis Kłobuka w ostatnim meczu w tym roku

W ostatnim tegorocznym meczu ligowym piłkarze Kłobuka Mikołajki zremisowali na własnym stadionie z rozpędzonym liderem Victorią Bartoszyce 1:1.

Ostatnim w tym roku rywalem piłkarzy Kłobuka Mikołajki był zdecydowany lider klasy okręgowej Victoria Bartoszyce. Piłkarze z Bartoszyc przyjechali do Mikołajek, aby przedłużyć ich niesamowitą passę 11 kolejnych spotkań bez porażki, w tym serii ostatnich pięciu zwycięstw z rzędu. Spotkanie to jednocześnie inaugurowało rundę wiosenną rozgrywek ligowych.
Pierwsze minuty spotkania, to przewaga piłkarzy Victorii, którzy „okupowali połowę Kłobuka. Jednak tej przewagi nie potrafili udokumentować bramką. Kłobuk próbował przedzierać się przez szczelna obronę Victorii, jednak pojedyncze ataki nie stanowiły poważnego zagrożenia dla rywali. Gdy wydawało się, że w pierwszej części meczu kibice nie zobaczą bramek, goście przeprowadzili skuteczny atak na bramkę Kłobuka, który zakończony został celnym strzałem.
Michał Harasimowicz
Po przerwie, obraz gry znacząco się nie zmienił. Kłobuk częściej próbował atakować, aby zmienić losy meczu. W 65 minucie spotkania doszło do groźnej sytuacji. W ferworze walki głowami zderzyli się zawodnik Kłobuk i Victorii. Z rozciętym łukiem brwiowym gry nie mógł dalej kontynuować zawodnik gospodarzy. Brak zawodników na zmianę sprawił, że Kłobuk od tej pory musiał grać w osłabieniu. Minutę po tym przykrym zdarzeniu Kłobuk przeprowadził prawą stroną kontratak, wrzutka w pole karne, a tam Harasimowicz główką umieszcza piłkę siatce. Jak się później okazało, była to ostatni bramka, jaka kibice zobaczyli w tym roku na stadionie w Mikołajkach. Mecz nie należał do porywających widowisk. Widać było, że zawodnicy żyli już przerwą zimową. Kłobuk Mikołajki – Victoria Bartoszyce 1:1 (0:1).
Dzięki punktowi zdobytemu w potyczce z liderem Kłobuk Mikołajki awansował w tabeli o jedno „oczko” na 13. miejsce. Piłkarze na boiska wrócą dopiero w marcu przyszłego roku.