poniedziałek, 5 listopada 2012

PIŁKA NOŻNA: Remis na zakończenie rundy jesiennej

Piłkarze Kłobuka Mikołajki w ostatniej kolejce rundy jesiennej klasy okręgowej nie wykorzystali atutu własnego stadionu i zremisowali z Leśnikiem Nowe Ramuki 2:2 (1:1). Remis sprawił, że pierwszą część sezonu zakończyli na 14. miejscu w tabeli.

Kolejny rywal piłkarzy z Mikołajek, to ligowy średniak i była szansa na zdobycie kompletu punktów, które pozwoliłyby uciec od strefy spadkowej. Widzowie nie zdążyli otworzyć świeżych paczek ze wszechobecnym na naszych stadionach słonecznikiem, a w meczu padły już dwie bramki!
Pierwsza akcja meczu w wykonaniu drużyny gości i... sędzia dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia zawodnik Leśnika. Nie minęła minuta, w ciągu której akcję przeprowadzają piłkarze Kłobuka i Harasimowicz doprowadza do wyrównania. Później na boisku głównie panował chaos, jedynie od czasu do czasu obie ekipy próbowały skonstruować groźne akcje, z których nic nie wynikło. Po przerwie w 56 minucie spotkania po silnym strzale bramkarz gości wybija piłkę wprost pod nogi Cieślińskiego, który bez problemów umieszcza ją w siatce i jest 2:1 dla Kłobuka. Po stracie bramki przewagę uzyskują goście. Z kolei gospodarze grając chaotycznie, nie mogą wyjść z akcją poza swoje połowę. Efektem mądrzejszej gry Leśnika jest doprowadzenie do wyrównania w 65 minucie spotkania. Do końca spotkania obie drużyny stworzyły pojedyncze okazje do zdobycia bramki, ale na posterunku czuwali obaj bramkarze. Najgroźniej było w samej końcówce spotkania. Najpierw goście mogli zdobyć trzecią bramkę, po tym, jak jeden z zawodników trafił w słupek, a dobitka... w poprzeczkę! Chwilę później Kłobuk trafił do siatki rywali, ale sędzia odgwizdał faul i nie uznał bramki. Kłobuk Mikołajki – Leśnik Nowe Ramuki 2:2 (1:1).
Szkoda straconej szansy na zdobycie trzech punktów, ponieważ rywal był w zasięgu. W przypadku wygranej, Kłobuk awansowałby w tabeli, remis spowodował spadek o jedno „oczko” ponieważ Granica Bezledy wygrała swój mecz i wyprzedziła piłkarzy z Mikołajek. Kłobuk Mikołajki rundę jesienną kończy ostatecznie na 14. miejscu z dorobkiem 14 punktów (rok temu Kłobuk I część sezonu zakończył na 6. miejscu z dorobkiem 22 punktów).
Bezapelcyjnym mistrzem jesieni została drużyna Victorii Bartoszyce, która już w najbliższą niedzielę zawita do Mikołajek. Zgodnie z decyzją W-MZPN 11 listopada zostanie rozegrana awansem pierwsza kolejka rundy wiosennej. Rywalem Kłobuka będzie właśnie mistrz jesieni.
Zapis relacji "live" z meczu Kłobuk Mikołajki - Leśnik Nowe Ramuki przeczytasz TUTAJ