niedziela, 20 stycznia 2013

MIKOŁAJKI JARGUZ CUP: Liderzy uciekają rywalom

W XII kolejce spotkań pewnie po trzy punkty sięgnął zarówno lider, jak i wicelider, wygrywając wysoko swoje mecze. MKTZ pokonał Hotel Robert's Port, a SPK – Luzaków. Porażki „Hotelarzy” i Huraganu Wojnowo sprawiły, że MKTZ i SPK o kolejne trzy punkty zwiększyły przewagę nad goniącymi je zespołami.

Przyglądając się tabeli, to za najciekawiej zapowiadające się spotkanie można było uznać mecz lidera MKTZ z Hotelem Robert's Port. Jednak MKTZ podrażniony pierwsza w lidze porażką odniesioną tydzień temu, od pierwszych minut ruszył do ataku. Na efekty takiej strategii nie musieliśmy długo czekać, bo już w 3 minucie lider cieszył się z pierwszej bramki. W 10 minucie MKTZ zadał kolejny cios, który zdecydowanie podłamał skrzydła Hotelowi. W ciągu minuty zdobył dwie kolejne bramki, a jeszcze przed przerwą dorzucił dwa trafienia, i można było mówić, że mecz właściwie się rozstrzygnął. W drugiej części spotkania MKTZ kontrolował grę i czuwał, aby rywale nie zbliżyli się na niebezpieczną odległość bramkową. MKTZ – Hotel Robert's Port 7:1 (5:0). Bramki: Gawliński 3, Puszko 3, Chludziński – Michał Maciorowski.
Mianem meczu kolejki można zdecydowanie uznać starcie Huraganu Wojnowo z Czarno-Czarnymi Śmietki. Sytuacja w tabeli wskazywała, że faworytem w tym spotkaniu są piłkarze z Wojnowa. Mecz był bardzo zacięty od pierwszych minut. Początkowo trwała istna wymiana ciosów między zespołami. Po bramce Huraganu, szybko Czarno-Czarni doprowadzali do wyrównania. W końcówce I połowy skuteczniejsi okazali się piłkarze Huraganu, którzy na przerwę schodzili prowadząc 4:2. Gdy wydawało się, że Huragan odniesie zwycięstwo w tym spotkaniu, nieobliczalni piłkarze Czarno-Czarnych ruszyli do odrabiania strat. I to bardzo skutecznie. W 36 minucie spotkania był remis 4:4, a minutę przed końcem zwycięską bramkę dla Czarno-Czarnych zdobył Stępień. Huragan Wojnowo – Czarno-Czarni Śmietki 4:5 (4:2). Bramki: Marcin Kręciewski 3, Drężek – Stępień 3, Kazik Plona, Gorczyca.
W pozostałych spotkaniach już wielkich emocji nie było. Jedynie wyrównany bój stoczyły drużyny Last Team z Dolarami USA, z którego zwycięsko wyszli ci pierwsi. Last Team – Dolary USA 2:1 (1:0). Bramki: Ladziński, Oleksiej – Paweł Szyłejko.
Wicelider SPK bez problemu wygrał z Unią Woźnice 11:4 (3:0). Bramki: Serowik 4, Laskowski 3, Błaszczyk, Kozłowski, Bohatyrewicz, samobójcza – Borowy, Łukasz Stykowski, Olbryś, Mochalski. Z kolei Czempioni pewnie ograli Luzaków 7:2 (4:1). Bramki: Krystian Lubelski 2, Łukasz Lubelski 2, Kordek, Warmus, Kamil Lubelski – Wujak 2.
W tabeli na prowadzeniu nadal pozostaje MKTZ, który o trzy punkty wyprzedza SPK oraz już o osiem punktów Huragan Wojnowo, Hotel Robert's Port i Czempionów.
46 bramek – Maciej Gawliński (MKTZ)
24 bramki – Michał Maciorowski (Hotel Robert's Port)
20 bramek – Damian Stępień (Czarno-Czarni Śmietki)
17 bramek – Mateusz Ladziński (Last Team), Rafał Serowik (SPK)
16 bramek – Rafał Bohatyrewicz (SPK), Bartosz Szymański (Dolary USA), Kuba Wachowski (Huragan Wojnowo)
15 bramek – Krystian Lubelski (Czempioni)
13 bramek – Marcin Kręciewski (Huragan Wojnowo), Maciej Kozłowski (SPK), Maciej Puszko (MKTZ).
Kolejne mecze w najbliższy piątek w hali sportowej w Mikołajkach. Zapraszamy od godziny 17.00 :-)

Tekst&foto: Eligiusz Kamiński/Kamel Art Factory