wtorek, 15 stycznia 2013

MIKOŁAJKI JARGUZ CUP: MKTZ znalazł pogromcę!

No i stało się. W mikołajskiej „halówce” nie ma już drużyn bez porażki na koncie. Jako ostatnia poznała smak przegranej w rozgrywkach „Mikołajki Jarguz Cup” drużyna MKTZ. Lider i zarazem obrońca tytułu przegrał po fantastycznym boju z Czempionami.

W najciekawszym meczu XI kolejki spotkały się drużyny MKTZ i Czempionów. Lider przystapił do meczu z zadaniem przedłużenia nieprzerwanej passy meczy bez porażki. Z kolei Czempioni liczyli na jakąś zdobycz punktową, żeby nie stracić całkowicie kontaktu z czołówką ligi. W pierwszym meczu obu drużyn padł historyczny, bezbramkowy remis.
Od pierwszej minuty Czempiony „zawiesili” dla lidera bardzo wysoko poprzeczkę. Mało tego, po 5 minutach prowadzili już 2:0. Sportowa złość w drużynie MKTZ dała o sobie znać i do przerwy było już 2:2. Zaraz po przerwie MKTZ wyszedł na prowadzenie. Nie podłamało to jednak drużyny Czempionów, którzy szybko doprowadzili do remisu, a chwilę później wyszli ponownie na prowadzenie. Jednak lider nie zamierzał rezygnować, i w kolejnych minutach doprowadził do remisu, a następnie wyszedł na prowadzenie. Gdy wydawało się, że MKTZ sięgnie tradycyjnie po trzy punkty w kolejnym meczu, Czempioni postawili wszystko na jedną kartę i rozstrzygnęli potyczkę z liderem na swoją korzyść. MKTZ – Czempioni 5:6 (2:2). Bramki: Gawliński 2, Puszko 2, Walendziewicz – Krystian Lubelski 4, Kordek 2.
Nie udało się utrzymać serii zwycięstw z faworytami drużynie Unii Woźnice. Po odprawieniu „z kwitkiem” Hotelu Robert's Port i Dolarów USA, ambitni piłkarze z Woźnic musieli uznać wyższość Huraganu Wojnowo. Unia Woźnice – Huragan Wojnowo 1:3 (0:1). Bramki: Lutrzykowski – Drężek, Marcin Kręciewski, Szczubełek.
Ważne trzy punkty zdobyli piłkarze Czarno-Czarnych Śmietki, którzy pokonali groźną jak zawsze drużynę Dolarów USA. Czarno-Czarni Śmietki – Dolary USA 6:3 (3:2). Bramki: Głowiak 3, Gorczyca 2, Stępień – Szymański 3.
W pozostałych spotkaniach Hotel Robert's Port pokonał Last Team 8:5 (4:1). Bramki: Adam Izdebski 3, Błażej Dziewa, Bubienko, Kamil Maciorowski, Michał Maciorowski, Cieśliński – Krawcewicz 2, Ochal, Oleksiej, a wicelider SPK nie miał problemów w starciu z outsiderem Luzakami, których pokonał 11:0 (4:0). Bramki: Bohatyrewicz 4, Kleimwaechter 2, Ordowski 2, Kozłowski 2, Serowik.
Mimo porażki, MKTZ utrzymał pozycję lidera i wyprzedza o trzy punkty SPK oraz o pięć „oczek” Hotel Robert's Port i Huragan Wojnowo.
Czołówka klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy:
43 bramki – Maciej Gawliński (MKTZ)
23 bramki – Michał Maciorowski (Hotel Robert's Port)
17 bramek – Damian Stępień (Czarno-Czarni Śmietki)
16 bramek – Mateusz Ladziński (Last Team), Bartosz Szymański (Dolary USA), Kuba Wachowski (Huragan Wojnowo)

10 Luzaki 0 0 0 11 27-98

Kolejne mecze już w najbliższy piątek od godziny 17.00 w hali sportowej w Mikołajkach. Zapraszamy!
Tekst&foto: Eligiusz Kamiński/Kamel Art Factory