czwartek, 16 lutego 2012

Bojerowe Mistrzostwa Polski: "Srebro" Mickiewicza, "Brąz" Żółtowskiego!

K. Żółtowski i M. Mickiewicz
Trwa doskonała passa w tym roku żeglarzy lodowych z MKŻ Mikołajki. Na kolejnej imprezie rangi mistrzowskiej dwóch zawodników MKŻ Mikołajki zdobyło medale!
Tym razem ta sztuka udała się Mikołajowi Mickiewiczowi, który na rozegranych na jeziorze Śniardwy Mistrzostwach Polski w klasie „IceOptimist” wywalczył srebrny medal! Mikołaj przegrał jedynie z doskonale „latającym” w mistrzostwach Pawłem Roszkowskim z Bazy Mrągowo (wygrał cztery z pięciu rozegranych biegów, ostatni wyścig wygrał Mikołaj). Brązowy medal wywalczył Karol Wojda (YKP Warszawa UKS Pilawa Nieporęt). „Srebro” Mikołaja Mickiewicza jest trzecim tegorocznym medalem zdobytym podczas
M. Mickiewicz (w środku)
mistrzowskiej imprezy przez zawodników mikołajskiego klubu.
Pozostali zawodnicy MKŻ Mikołajki w mistrzostwach zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką: 12. Paweł Jakubowski, 22. Mateusz Michalak, 27. Adam Łachacz, 30. Jakub Witkowski, 32. Hubert Banach, 33. Amelia Długozima.
Z kolei Konrad Żółtowski wywalczył brązowy medal podczas rozgrywanych równolegle Mistrzostw Polski Juniorów w klasie DN. Tytuł mistrzowski na Śniardwach zdobył Piotr Gunther (LKS Charzykowy). Co prawda Konrad zajął w mistrzostwach piąte miejsce, ale wyprzedziło go dwóch zawodników z Estonii. Konrad srebrny medal przegrał zaledwie o trzy punkty. Pozostali zawodnicy MKŻ zajęli miejsca: 9m - Karol Zembrzuski, 18m - Marek Czarniecki, 22m - Mateusz Olbryś.
Obie imprezy nie obyły się bez przeszkód. Pierwszego dnia z powodu braku wiatru nie odbyły się wyścigi. Dopiero drugiego dnia regat udało się przeprowadzić po pięć wyścigów w każdej kategorii wiekowej.
K. Żółtowski (pierwszy z prawej)
Tegoroczna medalowa passa zawodników MKŻ Mikołajki zaczęła się od złotego „krążka” MŚ seniorów zdobytego przez Tomasza Zakrzewskiego w Szwecji. Z kolei półtora tygodnia temu brązowy medal MP juniorów młodszych  na Zalewie Wiślanym wywalczył Karol Zembrzuski.
- Cieszymy się, że passa medalowa naszych zawodników trwa nadal – nie ukrywa radości Grzegorz Hammerszmidt, trener MKŻ Mikołajki. - Mam nadzieję, że nasi zawodnicy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w tym sezonie, jeśli chodzi o sukcesy w regatach.
Obie mistrzowskie imprezy odbyły się w międzynarodowej obsadzie. Brali w niej udział m.in. zawodnicy z Estonii, Szwecji, Łotwy, Rosji, a nawet USA, którzy od dzisiaj na jeziorze Śniardwy rywalizować będą w Mistrzostwach Świata i Europy w klasie Junior i „IceOptimist”.
Liczymy, że medalowa passa będzie kontynuowana!