sobota, 18 lutego 2012

Konrad Żółtowski brązowym medalistą MŚ i ME w bojerach!

Konrad Żółtowski (pierwszy z prawej)
Kolekcja medali zdobytych w tym roku przez zawodników MKŻ Mikołajki w bojerach powiększyła się o kolejny krążek! Na zakończonych dzisiaj Mistrzostwach Świata i Europy w bojerach juniorów i „IceOptimist” zawodnik mikołajskiego klubu Konrad Żółtowski wywalczył brązowy medal w kategorii juniorów. Mistrzem świata został Piotr Gunther, a wicemistrzem – Miłosz Wojewski.
Organizatorom mistrzostw udało się przeprowadzić tylko po pięć wyścigów w piątek w obu kategoriach wiekowych. W czwartek i w sobotę brak odpowiednich warunków na jeziorze Śniardwy, gdzie mistrzostwa się odbywały, nie pozwolił na rozegranie żadnych wyścigów. Konrad przegrał walkę o srebro zaledwie dwoma punktami. Był to bardzo udany tydzień dla Konrada, który  w tym tygodniu zdobył także brązowy medal w Mistrzostwach Polski juniorów. Pozostali zawodnicy MKŻ mistrzostwa ukończyli poza pierwszą dziesiątką. Czternaste miejsce zajął Karol Zembrzuski, na osiemnastym miejscu finiszował Marek Czarniecki, a na 31 miejscu mistrzostwa ukończył Mateusz Olbryś. W mistrzostwach wzięło udział 40 zawodników.
- Można powiedzieć, że nareszcie się udało – nie krył zadowolenia Grzegorz Hammerszmidt, trener MKŻ Mikołajki. - Po kilku latach przerwy, udało nam się zdobyć medal na Mistrzostwach Świata i Europy w kategorii juniorów.
Tym razem nie udało się stanąć na podium najmłodszym żeglarzom lodowym z MKŻ Mikołajki w Mistrzostwach Świata I Europy w „IceOptimist”. Tak jak w przypadku juniorów, całe podium zajęli Polacy. Mistrzem został Kamil Cesarski, a dwa pozostałe krążki zdobyły dziewczęta. Srebro – Lidia Bochan, a brąz – Gracja Podziewska. Dwójka zawodników MKŻ Mikołajki znalazła się w pierwszej dziesiątce mistrzostw. Aktualny wicemistrz Polski Mikołaj Mickiewicz zajął siódme miejsce, a Paweł Jakubowski mistrzostwa ukończył na ósmym miejscu. Pozostali zawodnicy MKŻ zajęli miejsca: 18. Adam Łachacz, 25. Filip Graczyk, 31. Jakub Witkowski, 32. Hubert Banach, 36. Amelia Długozima, 43. Mateusz Michalak. W mistrzostwach startowało 44 zawodników.
Brak odpowiednich warunków sprawił, że odwołano zaplanowany na ten weekend na jeziorze Śniardwy Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Jak na razie dorobek medalowy zawodników MKŻ Mikołajki w tym sezonie jest naprawdę imponujący:
złoty medal – Tomasz Zakrzewski, Mistrzostwa Świata seniorów
srebrny medal – Mikołaj Mickiewicz, Mistrzostwa Polski „IceOptimist”
brązowy medal – Konrad Żółtowski, Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów
brązowy medal – Konrad Żółtowski, Mistrzostwa Polski Juniorów
brązowy medal – Karol Zembrzuski, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
Na powiększenie tego dorobku medalowego zawodnicy MKŻ Mikołajki będą mieli w tym sezonie szansę, ponieważ do rozegrania zostały jeszcze Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów oraz imprezy rangi mistrzowskiej w bojerowej klasie „Monotyp XV”.
Jak pokazują dotychczasowe starty, forma jest, tak więc na pewno jeszcze zawodnicy MKŻ Mikołajki w kwestii medalowej nie powiedzieli ostatniego słowa.