środa, 30 października 2013

Piłka NOŻNA: Szczęście było blisko, ale... znów zabrakło tlenu

Maciej Gawliński
Piłkarze Kłobuka uskrzydleni ostatnim zwycięstwem z Tęczą Biskupiec, pojechali tym razem do Orzysza, aby zmierzyć się z kolejnym rywalem z czuba tabeli V ligi – Śniardwami. Niestety, zabrakło niewiele, aby zdobyć cenne punkty. Kłobuk przegrał 1:2.

Kłobuk na kolejny mecz wyjazdowy pojechał z bardzo szczupłą ławką rezerwowych. Już na początku meczu Kłobuk miał okazję do objęcia prowadzenia. Z każdą następną minutą Śniardwy zaczęły przeważać na boisku, jednak defensywa Kłobuka spisywała się bez zarzutu. Szczęścia piłkarze z Mikołajek szukali w kontratakach. W 29 minucie po indywidualnej akcji Maciej Gawliński pokonuje bramkarza Śniardw i jest 1:0! Pięć minut później najskuteczniejszy zawodnik Kłobuka ponownie mógł pokonać bramkarza drużyny z Orzysza.
Od początku drugiej połowy piłkarze Śniardw ruszyli do ataków. Kłobuk ograniczył się do obrony korzystnego wyniku. Pasmo nieszczęść w tym meczu dla Kłobuka zaczęło się w 67 minucie spotkania, kiedy gospodarze doprowadzili do wyrównania. Pięć minut później czerwoną kartkę (za drugą żółtą) otrzymuje Adam Izdebski, który fauluje zawodnika Śniardw. Sędzia dyktuje rzut wolny, który na bramkę zamienia zawodnik z Orzysza. Mimo przewagi gospodarzy, wynik do końcowego gwizdka sędziego już nie zmienił się. Kłobuk Mikołajki – Śniardwy Orzysz 1:2.
- Zabrakło nam tlenu – skomentował mecz Czarek Samborski, trener Kłobuka - Na kolejny bardzo ważny mecz wybraliśmy się w 13 osób. Z powodu szkoły oraz pracy na mecz nie mogło pojechać czterech podstawowych zawodników. Szkoda, bo zabrakło niewiele, kilka zmian i moglibyśmy ten mecz wygrać.
Kłobuk po tym spotkaniu nadal znajduje się na przedostatnim, piętnastym miejscu.
W najbliższą niedzielę o godzinie 13.00 na Arenie Mikołajki Kłobuk zmierzy się ze Startem Kozłowo.
Ten mecz kończy rundę jesienną w V lidze. Jednak to nie koniec emocji piłkarskich z udziałem Kłobuka w tym roku. Zgodnie z decyzją W-MZPN, w listopadzie zostaną jeszcze rozegrane dwie kolejki spotkań awansem z rundy wiosennej. Kłobuk zmierzy się z Polonią Lidzbark Warmiński (10 listopada, u siebie) i Orlętami Reszel (17 listopada, wyjazd).