poniedziałek, 21 października 2013

PIŁKA NOŻNA: Tym razem było inaczej, Kłobuk lepszy w końcówce!

Po kilku porażkach, kiedy rywale byli lepsi w końcówkach meczów, tym razem to piłkarze Kłobuka Mikołajki okazali się lepsi w końcówce meczu z Tęczą Biskupiec i wygrali 3:2.

W Mikołajkach zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli drużyna Kłobuka zmierzyła się w meczu V ligi z Tęczą Biskupiec.
Pierwsza połowa meczu nie wskazywała, że gospodarze będą mieli szanse na jakieś cenne punkty. Kłobuk nie stworzył żadnej groźnej akcji, którą można byłoby zamienić na bramkę. Sporo pracy za to miał bramkarz drużyny z Mikołajek, ale po akcjach drużyny gości, nie dopuścił do utraty gola.
Druga połowa meczu doskonale zaczęła się dla Kłobuka. W 54 minucie spotkania, po zamieszaniu w polu karnym Tęczy, piłkę do siatki kieruje Błażej Dziewa. Po stracie bramki, goście ruszyli do ataku i już sześć minut później był niestety remis. Tęcza nadal atakowała. W 74 minucie meczu potwierdziła to zdobyciem drugiej bramki. Kolejne minuty nie wskazywały, że Kłobuk osiągnie korzystny rezultat w tym meczu. Jednak końcówka, ku uciesze kibiców zgromadzonych na Arenie Mikołajki, należała do podopiecznych Czarka Samborskiego.
W 85 minucie rzut wolny na bramkę zamienia Błażej Dziewa. Ostatnie 5 minut należało do Kłobuka. W 88 minucie Michał Maciorowski mógł dać prowadzenie drużynie z Mikołajek. To co nie udało się Michałowi w 88 minucie, udało się w doliczonym czasie gry. Konrad Gorczyca zagrywa do Czarka Samborskiego, który dośrodkowuje w pole karne, bramkarz gości popełnia błąd i Michał Maciorowski zdobywa bramkę na wagę trzech punktów.
Zawodnik Tęczy po straconej trzeciej bramce otrzymał bezpośrednio czerwoną kartkę.
W końcu zagraliśmy do końca, zrobiliśmy cztery zmiany. Zostały jeszcze dwa mecze, tak więc pełna mobilizacja - powiedział po meczu Czarek Samborski, trener Kłobuka.
Cenne trzy punkty niem pozwoliły drużynie Kłobuka awansować w tabeli, ale zbliży już tylko na jeden punkt do drużyn zajmujących miejsca nad strefa spadkową.
Przed drużyną Kłobuka teraz ciężki wyjazd do Orzysza na mecz z wiceliderem Śniardwami.