sobota, 5 października 2013

ŻEGLARSTWO: Drugie miejsce Mickiewicza i Windorbskiego w Pucharze Polski

Nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku, kiedy zwycięzcami klasyfikacji Pucharu Polski w klasie „Cadet” zostali młodzi żeglarze MKŻ Mikołajki. Mimo wszystko, Mikołajczanie nie zawiedli i znaleźli się na podium klasyfikacji końcowej PP.

Załoga Mikołaj Mickiewicz/Franciszek Windorbski w klasyfikacji generalnej zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie załodze Bartłomiej Waszkiewicz/Krystian Domoradzki (UKŻ Grot OSIR Suwałki). Trzecie miejsce zajęła załoga Anna Oczkowska/Agnieszka Oczkowska (MKS Dwójka Warszawa).
Dla przypomnienia, w ubiegłorocznej klasyfikacji Pucharu Polski triumfowała mikołajska załoga Karol Zembrzuski/Paweł Jakubowski, a Mikołaj Mickiewicz i Franciszek Windorbski wygrali klasyfikację do lat 14.
W klasyfikacji Młodzików (do lat 14) inna załoga MKŻ Adam Łachacz/Can Arslan zajęła trzecie miejsce.
W „generalce” PP pozostałe załogi mikołajskiego klubu zajęły miejsca: 10m – Mateusz Olbryś i Aleksander Żyłka, 19m- Paweł Jakubowski i Jakub Witkowski, 36m- Mateusz Michalak i Jowita Ogonowska, 41m- Amelia Długozima i Natalia Zimecka, 67m- Hubert Banach i Patryk Zieliński.
W punktacji drużynowej MKŻ Mikołajki nie powtórzył ubiegłorocznego zwycięstwa i tym razem zajął trzecie miejsce. Puchar Polski wygrał UKŻ Grot OSIR Suwałki, a drugie miejsce zajęli żeglarze z MKS Dwójka Warszawa.
W punktacji Młodzików MKŻ Mikołajki zajął drugie miejsce, ustępując jedynie PMOS Pisz. Trzecie miejsce wywalczył klub MKS Dwójka Warszawa.
Do tegorocznego Pucharu Polski zaliczano osiem ogólnopolskich regat.
Tekst: Eligiusz Kamiński/Kamel Art Factory