poniedziałek, 7 października 2013

PIŁKA NOŻNA: Wymęczone zwycięstwo piłkarzy Kłobuka

GolMichała dał zwycięstwo Kłobukowi
Po blamażu sprzed tygodnia w Olecku, gdzie Kłobuk przegrał z Czarnymi 0:8, piłkarze z Mikołajek zrehabilitowali się swoim kibicom i wygrali bardzo ważny mecz z Fortuną Gągławki 1:0.

O pierwszych 45 minutach spotkania na Arenie Mikołajki właściwie nie ma co pisać, ponieważ mecz był nudny jak przysłowiowe flaki z olejem. Żadna z drużyn nie stworzyła zagrożenia pod bramką. Zdecydowanie ciekawiej było w drugiej części tego meczu.
Kluczowym momentem meczu była 50 minuta, kiedy zawodnik Fortuny w polu karnym fauluje jednego z graczy Kłobuka. Sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Michał Maciorowski pewnie pokonuje z jedenastu metrów bramkarza Fortuny i Kłobuk Mikołajki obejmuje prowadzenie.
Od tego momentu widowisko na Arenie Mikołajki zrobiło się zdecydowanie ciekawsze. Goście za wszelką cenę próbowali zmienić niekorzystne dla nich losy meczu, z kolei Kłobuk dążył do utrzymania wyniku i próbował kontratakować. Kibice Kłobuka drżeli o to, żeby nie doszło do powtórki z rozrywki z poprzednich spotkań, gdzie w końcówkach meczów rywale „dobijali” Kłobuk. Na szczęście tym razem Kłobuk „dowiózł” zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego. Kłobuk Mikołajki – Fortuna Gągławki 1:0!
Cenne trzy punkty zdobyte w Mikołajkach pozwoliły piłkarzom Kłobuka na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli.
Za tydzień Kłobuk czeka niezwykle trudne zadanie, którym będzie mecz w Olsztynie z niepokonanym liderem, drużyną Warmii.