czwartek, 6 marca 2014

BOJERY: Tomasz Zakrzewski trzeci w Mistrzostwach Świata! Tytuł dla Karola Jabłońskiego

W Estonii zakończyły się Mistrzostwa Świata w bojerowej klasie DN po raz ósmy w swojej karierze tytuł mistrzowski wywalczył Karol Jabłoński (Baza Mrągowo). Po dwóch z rzędu zdobytych tytułach mistrza świata, tym razem zawodnik MKŻ Mikołajki Tomasz Zakrzewski wywalczył brązowy medal.

Srebrny medal w Estonii także dla Polaka – Michała Burczyńskiego (AZS UWM Olsztyn).
Jabłoński od początku regat był na prowadzeniu i w środę przypieczętował swój ósmy tytuł mistrza świata. Środa była bardzo udana dla obrońcy trofeum Tomasza Zakrzewskiego (MKŻ Mikołajki), który dzięki „lataniu” w ten dzień, awansował z siódmego na trzecie miejsce!
Tym samym Tomek po raz trzeci raz z rzędu stanął na podium MŚ (2012 rok – 1 m., 2013 – 1 m).
- Biorąc pod uwagę bardzo trudny dla mnie początek rywalizacji, brązowy medal wydaje mi się być dobrym miejscem – przyznał zawodnik MKŻ Mikołajki.
Pozostała dwójka zawodników mikołajskiego klubu mistrzostwa ukończyła w drugiej dziesiątce: 13. Robert Graczyk, 15. Łukasz Zakrzewski.
Tegoroczny brązowy medal Tomka Zakrzewskiego jest dziewiątym „krążkiem” zdobytym podczas bojerowych mistrzostw świata przez zawodników MKŻ Mikołajki.