sobota, 1 marca 2014

PLEBISCYT: Jakub Piórkowski najpopularniejszym sportowcem w kategorii do 18 lat

Piórkowski, Banach, Śniadach
Znamy pierwsze rozstrzygnięcie w IX Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta i Gminy Mikołajki. Najpopularniejszym sportowcem w kategorii do 18 lat został piłkarz Hetmana Baranowo Jakub Piórkowski.

W piątek w sali widowiskowej Centrum Kultury w Mikołajkach odbyła się pierwsza odsłona tegorocznego plebiscytu. Podczas niej poznaliśmy najpopularniejszych sportowców w kategorii do lat 18.

W tym roku do miana najpopularniejszego sportowca w tej kategorii nominowano 51 młodych sportowców ze wszystkich klubów i stowarzyszeń sportowych działających na terenie gminy Mikołajki.

- W tym roku po raz kolejny głosy na poszczególnych kandydatów można było oddawać jedynie za pośrednictwem smsów (z jednego numeru telefonu można było oddać jedynie 3 głosy w danej kategorii wiekowej – przyp. red.) - mówi Stella Hałaburda z Urzędu Miasta i Gminy w Mikołajkach, organizator plebiscytu.

W kategorii do 18 lat oddano 2726 głosów, z kolei w kategorii powyżej 18 lat – 508 głosów, a na najpopularniejszego trenera zagłosowano 613 razy.

Tytuł najpopularniejszego sportowca w kategorii do 18 lat otrzymał Jakub Piórkowski, zawodnik UKS Hetman Baranowo. Kuba jest kapitanem drugiego zespołu „Młodzików” Hetmana. W ubiegłym roku m.in. wywalczył awans do finału Mistrzostw Województwa w kategorii „Orlik”, a także zajął ze swoja drużyną V miejsce w finale wojewódzkim XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa. Był także powołany na konsultacje do kadry wojewódzkiej rocznika 2002.

Drugie miejsce zajął także zawodnik UKS Hetman Baranowo – Hubert Banach. Hubert jest bramkarzem drużyny „Młodzików”. Hubert po raz trzeci raz z rzędu znalazł się na podium plebiscytu. W ubiegłym roku był drugi, a dwa lata temu zajął pierwsze miejsce.

Trzecie miejsce w tym roku zajął także piłkarz UKS Hetman Baranowo – Bartosz Śniadach.

Pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli:

1. Natan Pupek (Jiu-jitsu Terlik Team)
  2. Karolina Walczak (Jiu-Jitsu Terlik Team)
  3. Filip Kuśluk (Szkoła Podstawowa w Baranowie)
  4. Krystian Zadroga (Szkoła Podstawowa w Baranowie)
  5. Mikołaj Mickiewicz (MKŻ Mikołajki)
  6. Jakub Perkowski (UKS Hetman Baranowo)
  7. Kaja Rzosińska (Jiu-Jitsu Terlik Team)
    Podczas rozstrzygnięcia plebiscytu wręczono także nagrody dla sportowców osiągających bardzo dobre wyniki sportowe we współzawodnictwie na arenach sportowych w kraju i za granicą. Kandydatów do tej nagrody zgłosiły kluby sportowe.