wtorek, 4 marca 2014

PIŁKA NOŻNA: Zimowe wzmocnienia Kłobuka, wygrany pierwszy sparing

Drużyna seniorów Kłobuka Mikołajki w ramach przygotowań do rundy wiosennej w V lidze, rozegrała pierwszy w przerwie zimowej sparing. Na sztucznej nawierzchni w Kętrzynie, Kłobuk pokonał 6:3 grającą w klasie A drużynę Salętu Boże.

W pierwszym tegorocznym spotkaniu w drużynie trenowanej przez Czarka Samborskiego pojawili się m.in. nowi zawodnicy, którzy zimą zasilili kadrę drużyny z Mikołajek.
Sparing nie zaczął się zbyt dobrze dla Kłobuka, który już w 4 minucie stracił bramkę. Jednak z każda minutą do głosu dochodzili piłkarze Kłobuka. Dopiero w końcówce pierwszej połowy zobaczyliśmy bramki  w wykonaniu piłkarzy z Mikołajek. Najpierw bramkarza Salętu pokonał Maciej Gawliński, a później Michał Maciorowski i do przerwy Kłobuk prowadził 2:1.
Na początku drugiej połowy Salęt doprowadził do wyrównania, ale odpowiedź Kłobuka była bardzo szybka. Michał Suchan ponownie wyprowadził podopiecznych Samborskiego na prowadzenie. Worek z bramkami w tym meczu wysypał się w ostatnich 15 minutach. Piłkarze Kłobuka jeszcze trzykrotnie pokonywali bramkarza drużyny z Bożego: dwukrotnie Maciej Gawliński oraz Sławomir Śliwiński. Salęt odpowiedział tylko jednym trafieniem. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Kłobuka 6:3.
Warto dodać, że nowy nabytek Kłobuka Mikołajki - bramkarz Paweł Skrajny obronił podczas meczu rzut karny.
W pierwszym sparingu w barwach Kłobuka zagrali: Skrajny, Błaszczyk, Dziewa, Kerzkowski, Mendryk, Maciorowski, Dogiel, Bubienko, Kaczmarski, Suchan, Gawliński oraz Śliwiński, Samborski, Ogonowski, Krawcewicz, Izdebski.
Z powodu choroby w meczu nie zagrali Rokojżo, Wachowski oraz Brodowski (sprawy osobiste).
Kolejny mecz sparingowy w najbliższą sobotę w Kętrzynie (godz. 16.00). Rywalem podopiecznych Cezarego Samborskiego będzie wicelider V ligi w naszej grupie - Start Kozłowo.

Pod koniec lutego br. oficjalnie zatwierdzono do gry w rundzie wiosennej nowych zawodników:
Michał Suchan    - wypożyczony na pół roku z OKS STOMIL OLSZTYN
Paweł Skrajny ( bramkarz ) - wypożyczony na pół roku z MKS RUCIANE NIDA
Jakub Wachowski  - transfer definitywny z MKS RUCIANE NIDA
Arkadiusz Dogiel  - transfer definitywny z MKS MRĄGOWIA MRĄGOWO
Kamil Kerzkowski – transfer definitywny z UKS HETMAN BARANOWO
Krystian Rokojżo  -  zawodnik Kłobuka (wznowił treningi po półrocznej przerwie )
- Oczywiście lista nie jest jeszcze zamknięta. Jeżeli jest ktoś kto chce reprezentować barwy naszego klubu i chce nam pomóc w utrzymaniu się w V lidze, będzie mile widziany w naszych szeregach - mówi Paweł Walczak, prezes Kłobuka Mikołajki.