środa, 19 marca 2014

PIŁKA NOŻNA: Drugi sparing Kłobuka Mikołajki i drugie zwycięstwo

W ramach przygotowań do rundy rewanżowej w V lidze piłkarze Kłobuka Mikołajki rozegrali w Kętrzynie drugi mecz sparingowy. Tym razem rywalem podopiecznych Cezarego Samborskiego była grająca w klasie A drużyna MKS Ruciane Nida. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Kłobuka 6:1.

Na boisku w Kętrzynie obu drużynom skutecznie w poprawnej grze przeszkadzał silny wiatr. W pierwszej części spotkania, grający pod wiatr piłkarze Kłobuka mieli spore problemy zwłaszcza z długimi podaniami. Odpowiedni kierunek wiatru był sprzymierzeńcem zawodników MKS Ruciane Nida, którzy w 28 minucie objęli prowadzenie po dalekim strzale w samo okienko.
W drugiej połowie kierunek wiatru był po stronie Kłobuka, co zaowocowało szybko strzelonymi dwoma bramkami, zaraz po przerwie. Najpierw pięknym strzałem popisał się Kamil Kerzkowski, a chwilę później drugą bramkę zdobył Piotr Kaczmarski. Cały czas inicjatywa była po stronie Kłobuka. Co ważne, podopieczni przewagę na boisku potwierdzali kolejnymi bramkami: 3:1 (62 min) – Adam Izdebski, 4:1 (76 min.) - Jakub Wachowski, 5:1 (77 min.) - Kamil Kerzkowski, 6:1 (78 min) – Jakub Wachowski. Kłobuk Mikołajki – MKS Ruciane Nida 6:1.
Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu Kłobuk, także w Kętrzynie, pokonał Salęt Boże 6:3. Tydzień temu miał się odbyć sparing ze Startem Kozłowo (V liga), ale w ostatniej chwili rywale odwołali to spotkanie.
- Mecz ten miał dwa oblicza, ponieważ na boisku karty rozdawały warunki atmosferyczne. W pierwszej połowie walczyliśmy nie tylko z przeciwnikiem, ale z mocno wiejącym wiatrem w drugiej połowie grało nam się zdecydowanie lepiej - podsumował mecz Cezary Samborski, trener Kłobuka Mikołajki. - W pierwszej połowie zagraliśmy zupełnie innym ustawieniem, zawodnicy zagrali na różnych pozycjach. Grając pod wiatr nie mogliśmy rozwinąć skrzydeł, każde długie zagranie było niecelne. W drugiej połowie zmieniliśmy ustawienie oraz wiatr był po naszej stronie. Druga połowa była zdecydowanie dla nas.
Kłobuk grał w składzie: Skrajny, Ogonowski, Błaszczyk, Maciorowski, Mendryk, Wachowski, Dogiel, Kerzkowski, Izdebski, Suchan, Kaczmarski oraz Bubienko, Śliwiński, Rokojżo, Samborski.
W najbliższą niedzielę piłkarze Kłobuka Mikołajki zmierzą się na Arenie Mikołajki ze swoim grupowym rywalem z V ligi, drużyną Wilczka Wilkowo. Początek spotkania o godzinie 14.00.
To będzie już ostatnie spotkanie sparingowe. Pierwszy mecz o ligowe punkty Kłobuk Mikołajki rozegra 29 marca w Reszlu z drużyną Orląt.