niedziela, 9 marca 2014

MIKOŁAJKI JARGUZ CUP: MKTZ trzeci raz z rzędu zostaje mistrzem

W piątek odbyła się ostatnia kolejka spotkań halowej ligi piłki nożnej „Mikołajki Jarguz Cup”. Trzeci raz z rzędu po tytuł mistrzowski sięgnęła drużyna MKTZ, która w decydującym o tytule spotkaniu pokonała Hotel Robert's Port 4:2.

Jak większość sympatyków mikołajskiej „halówki” przyznało, dawno tak zaciętej rywalizacji w rozgrywkach nie było. Do ostatniej kolejki ważyły się losy nie tylko samego tytułu, ale i całego podium. Mało tego, kalendarz spotkań dopasował się tak, że w ostatniej kolejce doszło do bezpośrednich spotkań drużyn, które walczyły o miejsca 1-2 i 3-4.
Szanse na tytuł mistrzowski przed ostatnią kolejką spotkań miały dwie drużyny: MKTZ (obrońca trofeum) oraz Hotel Robert's Port. Traf chciał, że obie ekipy spotkały się w kończącym ligę
meczu. Nic dziwnego, że w składach obu drużyn pełna mobilizacja, a na trybunach rzesze kibiców MKTZ i Hotelu Robert's Port. W lepszej sytuacji byli piłkarze MKTZ, którym do powtórzenia sukcesu z ostatnich dwóch lat wystarczył remis.
Od pierwszych minut mecz był bardzo zacięty. W 5 minucie MKTZ otwiera wynik spotkania otworzył bramką Maciej Gawliński. Minutę później obrońcy tytułu prowadzą już 2:0 po trafieniu Walendziewicza. Natychmiast do odrabiania strat ruszył Hotel Robert's Port i bardzo szybko strzelił kontaktową bramkę, dzięki Michałowi Maciorowskiemu. Mimo bardzo wielu okazji, więcej bramek w tej części meczu nie padło. Przez większą część II połowy mimo kolejnej serii doskonałych okazji, piłka nie trafiała do siatki. Najwięcej emocji było w samej końcówce spotkania. Najpierw Kropiewnicki podwyższył na 3:1, ale chwilę później udana kontra Hotelu Robert's Port zakończona bramką kontaktową Krupińskiego. Na dwie minuty przed końcem spotkania wynik meczu ustala Marcinkiewicz. MKTZ wygrywa 4:2 i trzeci raz z rzędu sięga po koronę mistrzowską „Mikołajki Jarguz Cup”. Hotel Robert's Port po dwóch trzecich miejsca zajętych w ostatnich latach, teraz sięga po tytuł wicemistrzowski.
Wcześniej na brak emocji nie mogli narzekać kibice oglądając spotkanie o trzecie miejsce, pomiędzy Huraganem Wojnowo a RKS CHUWDU. Piłkarzom z Wojnowa do utrzymania trzeciego miejsca wystarczył remis, rywale aby cieszyć się z najniższego stopnia podium musieli to spotkanie wygrać.
Pierwsi z bramki cieszyli się piłkarze Huraganu, kiedy do siatki trafił Kuba Wachowski. Po stracie gola do ataku ruszył RKS. W ciągu czterech minut trzykrotnie piłkarze tej drużyny pokonali bramkarza: dwukrotnie Pawłowski oraz Glinka. Po pierwszej połowie trzecie miejsce było w zasięgu RKS CHUWDU. Spora rzesza kibiców wątpiła by po takim ciosie Huragan się podniósł. A jednak. Po przerwie Huragan postawił wszystko na jedną kartę i zaczął grać skuteczniej. Paweł Kręciewski, Bartek Wachowski i Szczubełek pokonują kolejno bramkarza
RKS-u i Huragan ze stanu 1:3 doprowadza do prowadzenia 4:3! Od tego momentu RKS atakuje, Huragan się broni. Wynik: bramka Pawłowskiego, która doprowadza do remisu 4:4. Tym wynikiem kończy się to emocjonujące i pełne dramaturgii spotkanie. Huragan dzięki temu remisowi może cieszyć się z trzeciego miejsca (najwyższe w historii ich startów w mikołajskiej lidze).
Wyniki pozostałych spotkań XVIII kolejki „MJC”:
OSP Mikołajki – Czarno-Czarni Śmietki 7:5 (bramki: Bohatyrewicz 4, Jarguz 2, Lubin – Oleksiej 3, Głowiak 2),
Dolary USA – Special Team 7:1 (bramki: Krawcewicz 5, Paweł Szyłejko, Rakus – Serowik),
Czempiony – Piglety 3:0 vo. (Piglety wycofały się wcześniej z rozgrywek).

3 miejsce – Paweł Krupiński (Hotel Robert's Port) – 22 bramki
4 miejsce – Karol Krawcewicz (Dolary USA), Michał Nietupski (Special Team) – 18 bramek
5 miejsce – Adam Marcinkiewicz (MKTZ) – 17 bramek
6 miejsce – Damian Glinka (RKS CHUWDU) – 15 bramek
7 miejsce – Mateusz Niedźwiecki (Hotel Robert's Port), Radosław Pawłowski (RKS CHUWDU) – 14 bramek
8 miejsce – Mateusz Błaszczyk (MKTZ), Damian Stępień (Czarno-Czarni Śmietki), Bartosz Szymański (Dolary USA) – 13 bramek
9 miejsce – Maciej Gawliński (MKTZ), Mariusz Grabowski (Hotel Robert's Port) – 12 bramek
10 miejsce – Artur Kropiewnicki (MKTZ), Krystian Lubelski (Czempiony), Łukasz Oleksiej (Czarno-Czarni Śmietki) – 11 bramek.

Oficjalne podsumowanie rozgrywek i wręczenie nagród odbędzie się 16 marca w hali sportowej w Mikołajkach podczas II Memoriału im. Tadeusza Stomy.

W piątek po zakończeniu wszystkich meczów odbyło się komisyjne losowanie grup eliminacyjnych II Memoriału im. T. Stomy. W turnieju kończącym sezon halowy w Mikołajkach wystąpi 14 drużyn:
Grupa A: RKS CHUWDU, Samorząd Mikołajki, OSP Mikołajki, Special Team
Grupa B: MKTZ, Oldboje Mrągowo, Czarno-Czarni Śmietki
Grupa C: Hotel Robert's Port, Sędziowie W-MZPN, Dolary USA, Czempiony
Grupa D: Huragan Wojnowo, MKTZ II, Bambus Team.