wtorek, 24 lutego 2015

PIŁKA NOŻNA: Zwycięstwo Kłobuka Mikołajki w pierwszym sparingu

Przygotowujący się do rundy wiosennej piłkarze Kłobuka Mikołajki rozegrali na własnym stadionie pierwszy mecz kontrolny. Ich rywalem była drużyna Fali Warpuny. Mecz zakończył się zwycięstwem Kłobuka 4:0.

Fala Warpuny, to aktualny wicelider w grupie 1 klasy A. Co ważne, pierwszy kontrolny mecz w ramach przygotowań do rundy wiosennej w V lidze, zakończył się zwycięstwem podopiecznych Cezarego Samborskiego. Kapitalną formą strzelecką popisał się zawodnik Kłobuka Michał Maciorowski, który był autorem wszystkich czterech bramek.
Już w 5 minucie spotkania po podaniu Ogonowskiego Maciorowski pokonał bramkarza Fali.
Mimo, że później goście przejęli inicjatywę na boisku, drugą bramkę zdobył Kłobuk, ponownie za sprawą Maciorowskiego.
Zaraz po przerwie ponownie Ogonowski dośrodkował do Maciorowskiego, a ten po raz trzeci pokonał bramkarza gości. W 80 minucie wynik spotkania ustalił, trafiając po raz czwarty do "siatki", Maciorowski, który wykorzystał prostopadłe podanie od Łukasza Gawlińskiego.
- Z przebiegu całego spotkania byliśmy drużyną lepszą - ocenił mecz Cezary Samborski, trener Kłobuka Mikołajki. - W niektórych momentach oddaliśmy inicjatywę gościom, ale nie trwało to długo. Mecz był toczony w średnim tempie, ze względu na stan boiska.
W barwach Kłobuka podczas tego meczu zagrali: Marcin Kramek (bramkarz), Mateusz Błaszczyk, Kamil Kerzkowski, Maciej Puszko, Adam Izdebski, Oskar Ogonowski, Michał Suchan, Łukasz Gawliński, Kamil Zawalich, Michał Maciorowski, Tomasz Kuzyk, Michał Harasimowicz, Cezary Samborski.
W okresie przygotowawczym piłkarze Kłobuka Mikołajki mają zaplanowane następujące mecze kontrolne: