sobota, 14 lutego 2015

PLEBISCYT: Karolina Walczak wygrała plebiscyt w kategorii do 18 lat

Zawodniczka klubu sportowego jiu-jitsu „Terlik Team” Karolina Walczak zwyciężyła w X Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Miasta i Gminy Mikołajki w kategorii do lat 18. Drugie miejsce zajęła Kaja Rzosińska, a trzecie - Igor Prusinowski.

Karolina Walczak w ubiegłym roku zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw Europy sportowego jiu-jitsu. Od ośmiu lat trenuje w mikołajskim klubie „Terlik Team”. Za zwycięstwo obok pucharu z rąk Piotra Jakubowskiego, burmistrza Mikołajek, otrzymała m.in nowy rower.
Drugie miejsce w jubileuszowej edycji plebiscytu zajęła koleżanka klubowa Karoliny, Kaja Rzosińska. Kaja w ubiegłym roku zdobyła brązowy medal ME w jiu-jitsu sportowym. Kaja trenuje także piłkę ręczną i jest zawodniczką UKS Mikołajki.
Na trzecim miejscu w kategorii do 18 lat znalazł się Igor Prusinowski. Jest on podstawowym zawodnikiem drużyny młodzików Kłobuka Mikołajki. Obok piłki nożnej, Igor z powodzeniem realizuje się także w żeglarstwie, pływając w klasie „Cadet”.

Czołowa dziesiątka X Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Miasta i Gminy Mikołajki w kategorii do 18 lat:
10.Jakub Piórkowski (Hetman Baranowo) – piłka nożna
Podczas tej uroczystości wręczono nagrody burmistrza Mikołajek dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Nagrody te przyznawane są na wniosek klubów sportowych na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Mikołajkach z dnia 29 listopada 2011 roku.