wtorek, 17 lutego 2015

PLEBISCYT: Powtórka sprzed roku: Robert Śliwiński i Peeter Sinivali oraz Marek Terlik najpopularniejsi

Podczas sobotniego Balu Sportowca poznaliśmy zwycięzców X Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca (kategoria powyżej 18 lat) i Trenera Miasta i Gminy Mikołajki. Podobnie, jak przed rokiem, tytuł najpopularniejszego sportowca zdobył duet żeglarzy lodowych Robert Śliwiński i Peeter Sinivali (MKŻ Mikołajki). Z kolei najpopularniejszym trenerem drugi raz z rzędu został Marek Terlik (Terlik Team).

Do jubileuszowej edycji plebiscytu w kategorii powyżej 18 lat zgłoszono czternastu kandydatów, a o miano najpopularniejszego trenera ubiegłego roku rywalizowało ośmiu kandydatów.
Podobnie jak przed rokiem, najwięcej głosów zebrali Robert Śliwiński i Peeter Sinivali (MKŻ Mikołajki), którzy wspólnie startują na „Monotypie XV” (dwuosobowa wersja bojera lodowego). W ubiegłym roku załoga ta m.in. zajęła 4. miejsce ma mistrzostwach świata, zwyciężyła w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski oraz zdobyła Puchar Polski klasy „Monotyp XV”.
Drugie miejsce w tegorocznym plebiscycie zajął młody lekkoatleta z Mikołajek Daniel Kochna, który specjalizuje się w biegach średnio- i długodystansowych. Na najniższym stopniu podium stanął jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy MKS Kłobuk Mikołajki Michał Harasimowicz.
Czołowa dziesiątka w kategorii powyżej 18 lat:
1.Robert Śliwiński/Peeter Sinivali (MKŻ Mikołajki, żeglarstwo lodowe)
2.Daniel Kochna (lekkoatletyka)
3.Michał Harasimowicz (MKS Kłobuk Mikołajki, piłka nożna)
4.Maciej Gawliński (MKS Kłobuk Mikołajki, piłka nożna)
5.Mateusz Żukowski (Terlik Team, jiu-jitsu)
6.Konrad Żółtowski (MKŻ Mikołajki, żeglarstwo lodowe)
7.ex-equo Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki, żeglarstwo lodowe)
Paweł Krupiński (MKS Kłobuk Mikołajki, piłka nożna)
8.Anna Kiśluk (Biegam Bo Lubię Mikołajki, lekkoatletyka)
9.Jan Rogowski (Biegam Bo Lubię Mikołajki, lekkoatletyka)
10. Kamil Kerzkowski (MKS Kłobuk, piłka nożna)
Najpopularniejszym trenerem ubiegłego roku został ponownie Marek Terlik, trener w mikołajskim klubie wschodnich sztuk walki „Terlik Team”. Drugie miejsce przypadło Cezaremu Samborskiemu, trenerowi drużyny seniorów MKS Kłobuk i drużyn dziecięcych w UKS Hetman Baranowo. Trzecie miejsce zajął Łukasz Gawliński, szkoleniowiec drużyn Orlików i Młodzików Kłobuka Mikołajki.
Co ciekawe, pierwsza „trójka” w tej kategorii była taka sama, jak w ubiegłorocznej edycji plebiscytu.
Podczas tegorocznego plebiscytu za pośrednictwem smsów oddano łącznie 2911 głosów (kategoria do 18 lat – 1632, powyżej 18 lat – 787, kategoria trener – 492).
W trakcie sobotniej uroczystości wręczono także nagrody burmistrza Mikołajek dla zawodników i trenerów, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Nagrody te przyznawane są na wniosek klubów sportowych na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Mikołajkach z dnia 29 listopada 2011 roku.
Nagrody otrzymali następujący zawodnicy: Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki), Konrad Żółtowski (MKŻ Mikołajki) oraz trenerzy: Wojciech Brodowski (UKS Atos Woźnice), Marek Terlik (Terlik Team), Grzegorz Hammerszmidt (MKŻ Mikołajki)