niedziela, 11 grudnia 2011

Podusmowanie V kolejki "MJC": Sport Style nadal z kompletem punktów

Piąta kolejka spotkań halowej ligi piłki nożnej „Mikołajki Jarguz Cup” za nami. Jako pierwsi na plac gry wyszły zespoły niedawnego lidera A-Team oraz przedostatniej drużyny w tabeli Huraganu Wojnowo. Piłkarze Huraganu, chociaż w tym meczu nie należeli do faworytów, to oni cieszyli się z pierwszej bramki, której autorem był w Kamil Kręciewski w 8 minucie spotkania. Podrażnieni utratą bramki piłkarze A-Team jeszcze bardziej zaczęli napierać bramkę rywali. Po jednej z licznych akcji podbramkowych najlepszy snajper A-Team Pawłowski doprowadził do wyrównania. Piłkarze Huraganu nie poprzestawali na obronie wyniku, ciągle atakując groźnie bramkę A-Team. Dłużni nie byli ich rywale. Jednak do końca pierwszej części spotkania żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki. Druga część meczu przebiegała dalej na ciągłych atakach obu drużyn. Jednak większe doświadczenie w hali sprawiło, że to drużyna A-Team zdobyła kolejne bramki. Na 2:1 podwyższył z rzutu wolnego Mirosław Olszewski. Po kolejnych trafieniach Kowalczyka i Szadurskiego zrobiło się już 4:1 dla A-Team. W końcowych minutach meczu Huragan zdobył drugą bramkę za sprawą Kamila Kręciewskiego. Jednak szybka kontra A-Team zakończona bramką Pawłowskiego przypieczętowała zwycięstwo drużyny A-Team. A-Team – Huragan Wojnowo 5:2 (A-Team: Pawłowski 2, M. Olszewski, Kowalczyk, Szadurski – Kamil Kręciewski 2).
W drugim spotkaniu wicelider MKTZ spotkał się z outsiderem rozgrywek ekipą Luzaków. Przyglądając się dotychczasowym wynikom Luzaków, kibice zgodnie zastanawiali się jedynie nad tym, ile bramek w tym spotkaniu strzeli wicelider klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Maciej Gawliński. Przewidywania kibiców się sprawdziły, Gawliński skrzętnie wykorzystał szanse w tym meczu na zdecydowaną poprawę swojego dorobku bramkowego w lidze i przy okazji awans na pozycję lidera tej klasyfikacji. Już w pierwszych 20 minutach strzelił rywalom sześć bramek! Chociaż należy wspomnieć, że po 4 minutach gry na tablicy widniał wynik... 1:1. Ale później to już mecz toczył się pod dyktando MKTZ. Ostatecznie MKTZ pokonał Luzaków 16:2 (bramki MKTZ: M. Gawliński 9, Rafał Serowik 2, Marek Serowik 2, Walczak 1, samobójcza – Luzacy: Mariusz Izdebski, samobójcza). Festiwal strzelecki w wykonaniu Gawlińskiego pozwolił mu awansować na pozycję lidera w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników. W tym meczu swój dorobek bramkowy mógł poprawić Wojtek Brodowski, bramkarz MKTZ i zarazem samotny lider klasyfikacji najskuteczniejszych bramkarzy. Jednak wykonywany przez niego rzut karny obronił jego kolega „po fachu” z drużyny Luzaków.
Najciekawiej zapowiadał się mecz nr 3 V kolejki, czyli spotkanie lidera Sport Stylu ze Standardem Mrągowo. Od pierwszej minuty mecz toczony był w bardzo szybkim tempie. Akcje co chwila przenosiły się na przemian pod bramki obu drużyn. Albo brakowało szczęścia albo bramkarze skutecznie bronili strzały, co spowodowało, że aż do 11 minuty na tablicy widniał wynik 0:0. Wtedy to jedna z akcji lidera przyniosła wreszcie skutek bramkowy. Najskuteczniejszy zawodnik Sport Stylu Adam Marcinkiewicz zdobywa pierwszą bramkę w tym meczu. 3 minuty później po zamieszaniu w polu bramkowym Standardu do siatki po raz drugi trafia Marcinkiewicz. Piłkarze Standardu nie poddają się, czego efektem jest bramka kontaktowa, której autorem jest... jeden z zawodników Sport Stylu. Po przerwie nadal oglądaliśmy prowadzone w bardzo szybkim tempie spotkanie. Udanie drugą część spotkania rozpoczął lider. Minutę po przerwie Szynder podwyższa wynik spotkania na 3:1. Ta bramka nie podcina skrzydeł Standardowi, który nieznacznie zaczął przeważać i groźniej atakować bramkę Sport Stylu. Na efekty nie musieliśmy długo czekać. Najpierw Maciorowski, a później Bartrosiewicz trafia do siatki i w ciągu kolejnych trzech minut zrobiło się 3:3. I mecz właściwie zaczynał się od początku. W 29 minucie ponownie Bartosiewicz daje prowadzenie tym razem dla Standardu, ale odpowiedź Sport Stylu jest natychmiastowa. Szybka kontra Sport Stylu i Marcinkiewicz doprowadza do remisu. Ostatni „cios” należał do Sport Stylu, po jednej ze składnych akcji Puszko daje prowadzenie i jak się później okaże komplet punktów dotychczasowemu liderowi. Sport Style – Standard Mrągowo 5:4 (Sport Style: Marcinkiewicz 3, Szynder, Puszko – Standard: Bartosiewicz 2, Maciorowski, samobójcza).
W ostatnim meczu V kolejki spotkały się dwie drużyny ze środka tabeli, Czempioni i Czarni Śmietki. Ci pierwsi z meczu na mecz coraz lepiej sobie radzą w lidze, z kolei Czarni prezentują nierówną formę. Od początku spotkania mecz mógł się podobać i stał na wyrównanym poziomie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Czempioni dzięki pięknej bramce Krystiana Lubelskiego, który od kilku spotkań prezentuje znakomitą skuteczność. Mimo że obie drużyny miały sporo okazji do strzelenia bramki, to zawodziła skuteczność. Pod koniec I części spotkania Czarni mieli doskonałą okazję na wyrównanie, jednak ich zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego. W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił i od początku oglądaliśmy ciągłe ataki obu drużyn. Doskonałą formę w tym meczu prezentowali bramkarze obu drużyn. Po jednej z wielu akcji Zatorski podwyższył wynik meczu na 2:0. Mimo na przemian przeprowadzanych akcji, to piłkarze Czempionów mieli więcej szczęścia i grali skuteczniej, co potwierdzili strzeleniem kolejnych dwóch bramek: Kamil Lubelski i Bohatyrewicz. Czarni odpowiedzieli honorowym trafieniem Stępnia. Czempioni – Czarni Śmietki 4:1 (Krystian Lubelski, Kamil Lubelski, Zatorski, Bohatyrewicz – Stępień).
Po piątej kolejce spotkań na pozycji lidera z kompletem punktów pozostał Sport Style. Na drugim miejscu znajduje się MKTZ, a na trzecim A-Team – obie drużyny zgromadziły po 12 punktów. Po tej kolejce spotkań nastąpiła zmiana w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników. Dzięki zdobyciu 9 bramek na prowadzenie wyszedł Maciej Gawliński (MKTZ) – 19 bramek.
Klasyfikacja najskuteczniejszych zawodników:
19 bramek – Maciej Gawliński (MKTZ)
17 bramek – Radosław Pawłowski (A-Team)
16 bramek – Adam Marcinkiewicz (Sport Style)
9 bramek – Damian Stępień (Czarni Śmietki), Krystian Lubelski (Czempioni),
7 bramek – Przemysław Bartosiewicz (Standard Mrągowo).
W klasyfikacji najskuteczniejszych bramkarzy nadal z jednym trafieniem prowadzi Wojciech Brodowski (MKTZ).