niedziela, 15 stycznia 2012

Podsumowanie X kolejki "Mikołajki Jarguz Cup": MKTZ nie do zatrzymania

Dziesiąta kolejka spotkań halowej ligi piłki nożnej „Mikołajki Jarguz Cup” nie przyniosła żadnych nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Trójka przewodzących w tabeli zespołów, zgodnie z oczekiwaniami zgarnęła po komplecie punktów.
Najtrudniejsze zadanie w tej kolejce miała liderująca w tabeli drużyna MKTZ, której rywalem była mocna ekipa Standardu Mrągowo. Niewątpliwie kibice liczyli na spore emocje w tym spotkaniu. Jednak przedmeczowy przegląd potencjału obu ekip zdecydowanie był po stronie MKTZ. Piłkarze Standardu przystąpili do meczu w dość okrojonym składzie (tylko jeden rezerwowy), a to nie wróżyło zbyt wielkich emocji.
Od pierwszych minut spotkanie nie należało do porywających. Obie ekipy grały dość ostrożnie, brakowało groźnych akcji, ale i zawodziła skuteczność. Dopiero w połowie I część meczu po jednej z akcji Rafał Serowik otwiera wynik spotkania i MKTZ prowadzi 1:0. Trzy minuty później ten sam zawodnik zdobywa drugą bramkę dla lidera. Jeszcze przed przerwą piłkarze Standardu mieli okazje na zdobycie kontaktowej bramki, ale Maciorowski nie wykorzystał karnego z 9 metrów.
Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli piłkarze Standardu, którzy zaczęli sprawiać lepsze wrażenie na boisku. Udokumentowali to zdobyciem bramki kontaktowej przez Cieślińskiego. Jednak po utracie bramki piłkarze MKTZ przycisnęli i szybko zdobyli trzecią bramkę, której autorem był Harasimowicz. Kolejne minuty spotkania to ataki obu zespołów, jednak nie kończące się zdobyciem bramki. Jednak w 33 minucie spotkania Łukasz Gawliński przesądza o wyniku tego meczu, zdobywając czwartą bramkę dla MKTZ. Do ostatniej syreny już żadnej z drużyn nie udało się pokonać. MKTZ – Standard Mrągowo 4:1 (Rafał Serowik 2, Harasimowicz, Łukasz Gawliński – Cieśliński). Tym samym MKTZ utrzymał pozycję lidera.
W pozostałych spotkaniach nie zanotowano żadnej niespodzianki. Czempioni zmierzyli się z Luzakami. Za małą niespodziankę można uznać ambitną grę najsłabszej drużyny ligi Luzaków, która dzielnie walczyła na boisku z osłabionymi kadrowo Czempionami. Po pierwszych 20 minutach przegrywali jedynie 2:3! W drugiej części, mimo braku kilku podstawowych zawodników, Czempioni kontrolowali grę i zdobywali kolejne bramki. Ostatecznie Czempioni pokonali Luzaków 9:3 (Gałązka 3, Zatorski 2, Bohatyrewicz 2, Jarguz, Rokojżo – Kowalski, K. Świderski, Szymański).
Niedawny lider, Sport Style zmierzył się z Huraganem Wojnowo. Spore emocje w tym spotkaniu były jedynie na początku meczu. Już w 25 sekundzie spotkania Marcinkiewicz dał prowadzeniem dla Sport Stylu. Jednak Huragan przeprowadził szybką kontrę i po bramce Ksepki doprowadził do wyrównania. Faworyzowany Sport Style szybko opanował sytuację na boisku, strzelając w ciągu kolejnych ośmiu minut cztery bramki, których autorami byli: Marcinkiewicz, Puszko, Suchan, K. Bubienko. Później szóstą bramkę zdobył jeszcze Marcinkiewicz. Mimo dużych strat, Huragan ambitnie atakował, co potwierdził zdobyciem dwóch bramek pod koniec I połowy. W drugiej części meczu nadal oglądaliśmy ataki z obu stron, które zakończyły się strzeleniem trzech bramek przez Sport Style oraz jednej przez Huragan. Sport Style – Huragan Wojnowo 8:4 (Marcinkiewicz 4, Suchan 2, K. Bubienko, Puszko – Ksepka, P. Kręciewski, K. Skrajny, Szczubełek).
W ostatnim meczu wicelider A-Team spotkał się z drużyną Czarnych Śmietki.
Już w pierwszych dziesięciu minutach spotkania wiceliderzy zdobywając trzy bramki, a tracąc jedną, mogli kontrolować przebieg spotkania. W drugiej części przebieg gry wyglądał podobnie. A-Team zdołał jeszcze trzykrotnie trafić do siatki. Z kolei przeciwnikom ta sztuka udała się jedynie dwukrotnie. A-Team – Czarni Śmietki 7:3 (Pawłowski 3, M. Olszewski 2, Kowalczyk, Pisanko – Keczmerski, Plona, Karczyk).
Już za tydzień dojdzie do arcyciekawego spotkania pomiędzy MKTZ a A-Team. Jeśli MKTZ wygra to spotkanie, to powoli piłkarze tego klubu będą mogli mrozić już szampany.