wtorek, 24 stycznia 2012

Zagłosuj na naszych sportowców - został tylko tydzień!

W minioną niedzielę zakończyło się głosowanie w VII Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta i Gminy Mikołajki. Natomiast trwa nadal głosowanie w największym w regionie plebiscycie „Gazety Olsztyńskiej” na najpopularniejszego sportowca naszego województwa.
W 51 edycji tego plebiscytu w gronie 84 kandydatów na najpopularniejszego sportowca roku znalazła się także dwójka reprezentantów MKŻ Mikołajki: Łukasz Zakrzewski i Robert Graczyk.

Obaj mijający rok mogą zaliczyć do bardzo udanych w ich dyscyplinie sportu jaką są bojery. Łukasz w tym roku w żeglarstwie lodowym sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata i srebrny Mistrzostw Europy. Ponadto, po raz szósty zwyciężył w żeglarskim Grand Prix Mikołajek, a także udanie rozpoczął starty w Pucharze Świata w match-racingu. Zakrzewski w opublikowanym rankingu Polskiej Floty DN w kategorii seniorów w bojerach został sklasyfikowany na drugim miejscu z ostatni sezon.
Z kolei największymi tegorocznymi sukcesami Roberta są niewątpliwie brązowy medal Mistrzostw Europy i zajęcie szóstego miejsca w Mistrzostwach Świata. Graczyk w rankingu bojerowym za ostatni sezon został sklasyfikowany na 5 miejscu w kategorii seniorów.
Na obu sportowców głosować można na dwa sposoby. Pierwszy, to na kuponach drukowanych w codziennych wydaniach „Gazety Olsztyńskiej”. Drugi sposób, to za pośrednictwem smsów.
Aby zagłosować na Łukasza Zakrzewskiego należy:
wpisać w treści smsa „GO.SPORT.83”
Aby zagłosować na Roberta Graczyka należy:
wpisać w treści smsa „GO.SPORT.19”.
Smsy wysyłamy na numer 7248 (koszt smsa to 2 zł+VAT).

Głosy oddane za pośrednictwem kuponów z „GO” i smsów zostaną zsumowane.
Gmina Mikołajki ma także swojego kandydata w plebiscycie "Gazety Olsztyńskiej" na najpopularniejszego piłkarza roku. Do tego plebiscytu zgłoszony został Paweł Maciorowski, zawodnik Hetmana Baranowo. Paweł jest jednym z podstawowych i najskuteczniejszych zawodników drużyny z Baranowa. Razem z kolegami z drużyny udało się zająć po rundzie jesiennej drugie miejsce w tabeli klasy B. Wiosną drużyna zamierza powalczyć o awans do klasy A.