środa, 18 kwietnia 2012

02.05.2012 - Turniej "StreetBall2012" Mikołajki

2 maja br o godzinie 10.00 na kompleksie „Orlik” w Mikołajkach odbędzie się turniej „StreetBall 2012”. Zapisy do turnieju drużyn 2-osobowych przyjmowane są do 26.04.2012 roku.Szczegóły w regulaminie.

Regulamin ” StreetBall 2012″ Mikołajki 02.05.2012r. Orlik w Mikołajkach
1.Mecze rozgrywane będą na boiskach o wymiarach 9x9m. Na boisku zaznaczona jest linia przerywana w odległości 6m od kosza oraz linia rzutów wolnych w odległości 4m.
2.Drużyna liczy 2 zawodników + ew. 1 rezerwowy.
3.Za zdobyty kosz drużyna otrzymuje 1pkt, za rzut zza linii 6m – 2pkt.
4.Gra toczy się do zdobycia przez jedną z drużyn 16 pkt., lub przez 10 minut – w takim przypadku zapisywany jest aktualny wynik spotkania. W przypadku remisu po 15 minutach zarządzana jest dogrywka do zdobycia przez którąkolwiek z drużyn jednego kosza.
5.Błąd karany jest stratą piłki i wyrzutem piłki z boku przez drużynę przeciwną – poza linią 6m. Za faul niesportowy sportowca  lub faul techniczny karą jest jeden rzut wolny i posiadanie piłki.
6.Po każdym zdobytym koszu piłka przechodzi w posiadanie drużyny tracącej kosz. Musi ona w komplecie wyjść poza linie 6 m. Drużyna broniąca musi się w komplecie znajdować w polu 6 m.
7.Podobne zasady dotyczą wszelkich innych strat piłki – faul, zebranie piłki po niecelnym rzucie przeciwnika oraz wyjście piłki poza boisko.
8.Nie wolno dobijać piłki po niecelnym rzucie przeciwników, dobitka po niecelnym rzucie zawodnika własnej drużyny jest dopuszczalna.
9.Zmiany zawodników są lotne, mogą one być dokonywane wyłącznie, gdy drużyna atakująca rozpoczyna akcję spoza 6 m.
10.Każda drużyna ma do wykorzystania dwie pół minutowe przerwy. W przypadku wzięcia ich w ostatnich 2 minutach gry, to czas gry jest zatrzymywany.
11.Zawodnicy odpowiadają materialnie za szkody wyrządzone w wyniku użytkowania koszy do gry niezgodnie z regulaminem.
12.Organizatorzy turnieju nie biorą odpowiedzialności za wszelkie urazy i kontuzje zawodników powstałe w trakcie turnieju.
13.Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany regulaminu. W przypadku istotnych zmian zobowiązują się do powiadomienia zawodników o zmianach w regulaminie.
14.Organizator nie ponosi odpowiedzialności za złe warunki atmosferyczne, które uniemożliwiłyby rozegranie imprezy.