niedziela, 8 kwietnia 2012

Wielka sobota Kłobuka Mikołajki

Fantastyczny prezent świąteczny swoim kibicom sprawili w sobotę piłkarze Kłobuka Mikołajki. Po bardzo dobrym spotkaniu pokonali na „Arenie Mikołajki” jednego z pretendentów do awansu do IV ligi DKS Warfamę Pol-Mot Dobre Miasto 3:2!

W sobotę do Mikołajek przyjechała trzecia drużyna klasy okręgowej w grupie 1 DKS Warfama Pol-Mot Dobre Miasto. Po dwóch porażkach piłkarze Kłobuka za wszelką cenę chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością. Wszyscy wiedzieli, że nie będzie to łatwe zadanie, wszak rywal nie jest łatwy. Jesienią Kłobuk poległ w Dobrym Mieście 1:5.
Od początku spotkania mecz był bardzo wyrównany. Zarówno Kłobuk jak i ich rywale próbowali przeprowadzać groźne akcje. W 18 minucie spotkania DKS mógł prowadzić już 1:0. Po faulu Maćka Gawlińskiego w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny. Jednak strzał piłkarza z Dobrego Miasta fantastycznie obronił Łukasz Gadomski! Gdy wydawało się, że do przerwy nie zobaczymy żadnej bramki, piłkarze Kłobuka przeprowadzają akcję, po której Maciej Gawliński otrzymuje podanie, a następnie po długim rajdzie oddaje strzał i bramkarz DKS wyciąga piłkę z siatki. Kłobuk obejmuje prowadzenie.
W drugiej części meczu nadal oglądamy bardzo dobre spotkanie. Goście próbują zmienić niekorzystny dla nich wynik meczu. Udaje im się to w 60 minucie, kiedy zawodnik DKS oddaje mocny strzał z daleka, przy którym nie miał szans bardzo dobrze broniący tego dnia Łukasz Gadomski. I mamy remis. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich 15 minutach spotkania. W 76 minucie po jednej z akcji Kłobuka, Marcinkiewicz pokonuje bramkarza DKS i ponownie Kłobuk wychodzi na prowadzenie. Ta bramka dodaje skrzydeł gospodarzom, którzy wykorzystując zaskoczonych takim obrotem sprawy piłkarzy z Dobrego Miasta, nadal atakują. W 85 minucie meczu Rafał Serowik mocnym strzałem po raz trzeci pokonuje bramkarza z Dobrego Miasta i Kłobuk prowadzi 3:1! Goście nie poddają się i mimo upływającego czasu próbują zmienić losy meczu. W doliczonym czasie gry udaje im się zdobyć kontaktową bramkę, ale na więcej już zabrakło im czasu. Kłobuk Mikołajki po bardzo dobrym spotkaniu pokonuje DKS Warfamę Pol-Mot Dobre Miasto 3:2!
Po meczu jeden z kibiców z Mikołajek zdradził nam, jak usłyszał rozmowę dwóch piłkarzy z Dobrego Miasta, którzy przed meczem między sobą dyskutowali na temat „ile bramek strzelą” drużynie Kłobuka. Jak mecz pokazał, strzelili dwie, i o dwie za mało, żeby wywieźć z Mikołajek trzy punkty.
Dzięki temu zwycięstwu Kłobuk awansował w tabeli o jedno oczko, na ósmą pozycję z dorobkiem 28 punktów. DKS nie wykorzystał szansy na zbliżenie się do wicelidera Orląt Reszel, który nieoczekiwanie zremisował z Mazurem Pisz 1:1 i nadal tracą do drugiego miejsca sześć punktów. Samotnym liderem nadal pozostaje drużyna Omulew Wielbark, która ma dwa punkty przewagi nad Orlętami i ma jeden mecz zaległy do rozegrania.
W najbliższą sobotę Kłobuk Mikołajki na „Arenie Mikołajki” zmierzy się z liderem Omulew Wielbark.

Po meczu powiedzieli:
Wojciech Brodowski (trener): Udało się nam przełamać. Brakowało nam 2-3 sparingów przed sezonem, aby dokładnie ustalić ustawienie całej drużyny. Dzisiaj zagraliśmy do końca, czego nie było w ostatnich dwóch meczach, i to dało pozytywny efekt w postaci trzech punktów. Przed nami potyczka z liderem, której nie odpuszczamy i walczymy o kolejne punkty.
Łukasz Gawliński (kapitan drużyny): Mam nadzieję, że tym meczem sprawiliśmy miłą niespodziankę świąteczną naszym kibicom i sobie.
Łukasz Gadomski: Cieszę się, że udało mi się obronić rzut karny. Zagraliśmy bardzo dobry mecz jako cały zespół, czym wprowadziliśmy się w bardzo dobry świąteczny nastrój.
Rafał Serowik: Mecz był bardzo wyrównany. Walczyliśmy do końca i się udało. Cieszę się ze strzelonej bramki po moim powrocie do drużyny. Mam nadzieję, że ta bramka doda mi skrzydeł w kolejnych meczach.