wtorek, 24 kwietnia 2012

Hetman wrócił na drugie miejsce

Walczący o awans do klasy A piłkarze Hetmana Baranowo zainkasowali trzy punkty na boisku w Zełwągach. Ich rywalem była zajmująca ostatnie miejsce ekipa Żagla Piecki.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Hetmana. Już w 1 minucie Michał Maciorowski dał prowadzenie dla piłkarzy z Baranowa. Dwadzieścia minut później, grający ambitnie piłkarze z Piecek doprowadzili do wyrównania. Mimo doskonałych okazji, więcej bramek kibice w I połowie już nie ujrzeli. Początek drugiego spotkania wprowadził w pewną konsternację kibiców Hetmana. W 49 minucie Żagiel obejmuje nieoczekiwanie prowadzenie. Poddenerwowani takim obrotem sprawy piłkarze Hetmana wzięli się ostro do roboty. Bardzo szybko doprowadzili do wyrównania, dzięki trafieniu Pawła Maciorowskiego, Dwie minuty później już Hetman prowadził 3:2, po bramce Michała Maciorowskiego. Sześć minut później było już 4:2 po bramce strzelonej z rzutu karnego przez Błażeja Dziewę. Wynik meczu na 5:2 ustalił Wojciech Dziewa.
- Żagiel trochę nas postraszył, zagrał dobry mecz. Na uwagą zasługuje fakt kulturalnych kibiców z Piecek, którzy przez cały mecz dopingowali swój zespół – powiedział po meczu Cezary Samborski, trener Hetmana Baranowo.
Po tym zwycięstwie Hetman awansował na drugie miejsce w tabeli, ze stratą trzech punktów do GLZS Srokowo. Jednak piłkarze z Baranowa mają rozegrany jeden mecz mniej niż lider. Kolejnym rywalem Hetmana będzie zajmujący trzecie miejsce Kowalak. Mecz odbędzie się w Kowalach Oleckich w najbliższą niedzielę.