wtorek, 12 czerwca 2012

Hetman Baranowo: Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę

Walczący o awans do klasy A piłkarze Hetmana Baranowo w przedostatniej kolejce spotkań wygrali na wyjeździe z KS Łąbędnik 5:2. Zwycięstwo nie dało im jednak powrotu na pozycję lidera, premiowanego awansem do klasy A. Wszystko rozstrzygnie się podczas ostatniej kolejki, która odbędzie się w niedzielę.

Piłkarze Hetmana od pierwszych minut spotkania ruszyli do ataków. Już w 6 minucie prowadzenie dla piłkarzy z Baranowa dał Hubert Kalemba. W 24 minucie ładna kontra drużyny gospodarzy kończy się zdobyciem bramki wyrównującej. Jednak dwie minuty później ponownie Kalemba trafia do siatki rywali i Hetman odzyskuje prowadzenie. W 40 minucie spotkania gospodarze ponownie doprowadzają do wyrównania, po bramce zdobytej bezpośrednio z rzutu wolnego. Jednak minutę przed końcem pierwszej połowy Hetman po raz trzeci w tym spotkaniu wychodzi na prowadzenie. Autorem trzeciej bramki jest ponownie Kalemba, który tym samym zalicza klasycznego hat-tricka w tym spotkaniu. W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienia. Hetman nadal jest w natarciu. W 50 minucie spotkania Kamil Kerzkowski z rzutu wolnego zdobywa czwartą bramkę. 20 minut później ten sam scenariusz: Kerzkowski z rzutu wolnego ustala wynik spotkania na 5:2.
- Wygrana cieszy i daje nam mobilizację przed ostatnią kolejką tego sezonu. Musimy ten mecz wygrać i liczyć na potknięcie Mazura Wydminy w meczu z Kowalakiem – powiedział po spotkaniu Cezary Samborski, trener Hetmana Baranowo. - Już dziś zapraszamy wszystkich naszych kibiców na mecz z Falą Warpuny, który odbędzie się w Zełwągach 17 czerwca o godzinie 16.00. Bądźcie naszym dwunastym zawodnikiem.
Dotychczasowy lider Mazur Wydminy także zdobył trzy punkty, pokonując Żagiel Piecki 4:3 i utrzymał 1-punktową przewagę nad Hetmanem. Z kolei trzeci w tabeli Kowalak Kowale Oleckie także wygrał swoje spotkanie pokonując Orkana Sątopy Samulewo 4:1. W ostatniej kolejce dojdzie do kluczowego spotkania Kowalaka Kowale Oleckie z Mazurem Wydminy.
Ostateczne rozstrzygnięcia w grupie 1 klasy B poznamy w niedzielę. Hetman musi wygrać swoje spotkanie i śledzić z uwagą to, co będzie działo się w meczu Kowalaka z Mazurem. Jest też szansa, że do klasy A awans uzyska także drużyna, która zajmie ostatecznie drugie miejsce.