wtorek, 5 czerwca 2012

Sukces najmłodszych żeglarzy MKŻ Mikołajki

W miniony weekend najmłodsza grupa żeglarzy z MKŻ Mikołajki startująca w klasie “NIVEA Błękitne żagle” wzięła udział na jeziorze Czos w Regatach o Puchar Prezesa Bazy Mrągowo. Pierwszy tegoroczny start zawodników mikołajskiego klubu był bardzo udany.

W dwudniowych regatach w Mrągowie w kategorii do 11 lat wśród dziewcząt zwyciężyła Amelia Długozima z MKŻ Mikołajki. W “generalce” Amelia zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie zawodnikowi gospodarzy Denisowi Szewczykowi. Amelia w swojej kategorii wyprzedziła Wiktorię Wilgę (Baza) oraz Julię Rogalską (UKŻ Giżycko). Na jedenastym miejscu regaty ukończyła inna zawodniczka MKŻ Jowita Ogonowska.
W kategorii do 9 lat drugie miejsce zajęła Laura Banach z MKŻ Mikołajki. W pierwszej dziesiątce w tej kategorii wiekowej uplasowała się trójka pozostałych zawodników MKŻ: 5. Igor Prusinowski, 6. Kacper Kostyk, 7. Wiktoria Tytko.
- Pierwsze tegoroczne regaty naszych najmłodszych żeglarzy i pierwsze sukcesy. Odbyły się cztery wyścigi w bardzo trudnych warunkach pogodowych (porywisty wiatr od 2B do 4B ze zmiennych kierunków oraz przelotny deszcz) – ocenia występ Grzegorz Hammerszmidt, trener MKŻ Mikołąjki. - Nasze zawodniczki i zawodnicy spisali się bardzo dobrze zajmując czołowe miejsca w każdej kategorii wiekowej.