wtorek, 26 czerwca 2012

Piłkarskie święto w Zełwągach

Przez dwa dni na stadionie wiejskim w Zełwągach odbywał się I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Wakacje na sportowo”dla rocznika 2000 i młodszych. W turnieju wzięło udział dwanaście zespołów z całej Polski: z Olsztyna, Warszawy, Gdańska, Szczytna, Kętrzyna Mrągowa i Baranowa.

Pierwszy dzień imprezy, to zmagania grupowe. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach eliminacyjnych, z których po cztery najlepsze zespoły awansowały do finału A (rywalizacja o miejsca I-VIII), a pozostałe walczyły w finale B (o miejsca IX-XII).
Świetnie w eliminacjach dawała sobie radę pierwsza drużyna Hetmana Baranowo, która przegrała tylko jedno spotkanie (ze zwycięzcą grupy, GKS Gedanią 1922 Gdańsk 0:1) i zajęła drugie miejsce w grupie.
W drugiej grupie bez porażki eliminacje ukończyły dwa zespoły: SEMP Warszawa i Naki Olsztyn I, które swoją grą pokazały, że będą walczyć o końcowe zwycięstwo. I tak właśnie się stało. W wielkim finale spotkały się obie ekipy. Po bardzo ciekawym spotkaniu lepsi okazali się młodzi piłkarze SEMP Warszawa, pokonując Naki Olsztyn I 3:0.
W meczu o trzecie miejsce, mimo gorącego dopingu, młodzi piłkarze Hetmana Baranowo I ulegli minimalnie GKS Gedanii 1922 Gdańsk 1:2 i zajęli ostatecznie czwarte miejsce.
Najmłodsza ekipa turnieju czyli drużyna Hetmana Baranowo II ostatecznie zajęła ostatnie dwunaste miejsce. Na pocieszenie otrzymali oni z rąk organizatorów nagrodę fair play.
Najlepszym piłkarzem turnieju został uznany Kacper Borkowski (SEMP Warszawa), a najlepszym bramkarzem – Hubert Banach (Hetman Baranowo I). Z kolei Marcin Swach – Sock (UKS Zryw Kętrzyn) okazał się najskuteczniejszym piłkarzem turnieju.
Honorowy Patronat nad Turniejem objęli: Poseł RP Andrzej Orzechowski, Senator RP Marek Konopka, Starosta Mrągowski Bogdan Kurta, Burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Mrągowie Tomasz Klimek.
Sponsorzy: Gmina Mikołajki, Powiat Mrągowo, Bank Spółdzielczy w Mikołajkach, Marina Nova, Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie, Poseł RP Andrzej Orzechowski, Senator RP Marek Konopka, Idea Katarzyna Brodowska, Hotel Zełwągi, Baltica Sport oraz Sport-Style.
Patronat Medialny: Kurier Mrągowski, Radio Planeta, Mikołajki 24 com, www.sportowemikolajki.blogspot.com, Fakty Mazur.