czwartek, 21 czerwca 2012

Zwycięstwo Kłobuka na pożegnanie sezonu

W kończącym debiutancki sezon w klasie „okręgowej” meczu Kłobuk Mikołajki przed własną publicznością pokonał Polonię Lidzbark Warmiński 2:1. Było to zarazem pożegnalne spotkanie Wojciecha Brodowskiego, który kończy karierę piłkarską, chociaż „być może jeszcze wróci”.

Przed rozpoczęciem spotkania przedstawiciele władz miasta, klubu i kibice podziękowali za dotychczasową grę w mikołajskim klubie Wojciechowi Brodowskiemu, który kończą swoją długoletnią karierę piłkarską, chociaż nam zdradził, że jak trzeba będzie to wrócić, aby dalej pomagać drużynie.
Wojtek Brodowski
W kończącym tegoroczny sezon spotkaniu na „Arenie Mikołajki” gospodarze grali o tzw. pietruszkę. Wynik tego spotkania nie miał żadnego wpływu, Kłobuk debiut po latach w „okręgówce” zakończył na przyzwoitym dziewiątym miejscu. W zupełnie innej sytuacji byli rywale piłkarzy Kłobuka. Polonia Lidzbark Warmiński nie mogła jeszcze być pewna utrzymania w lidze.
Mimo takiej sytuacji, trener Marek Zawalich, jak i piłkarze, zapowiadali, że „nie odpuszczą” meczu i powalczą na pożegnanie sezonu o komplet punktów. I słowa dotrzymali.
Chociaż jako pierwsi ze strzelonej bramki cieszyli się grający bardzo zdeterminowani piłkarze gości, którzy objęli prowadzenie w 16 minucie. Jednak kwadrans później Adma Marcinkiewicz doprowadził do wyrównania i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.
W drugiej połowie gra nadal była wyrównana. W 58 minucie wynik spotkania ustalił Maciej Gawliński, który otrzymał podanie z lewej strony od Wojtka Brodowskiego i z bliskiej odległości trafił do siatki gości. Kłobuk Mikołajki – Polonia Lidzbark Warmiński 2:1.
Ostatnia kolejka spotkań w grupie 1 klasy okręgowej wyłoniła m.in. drugą drużynę, która obok Omulwi Wielbark uzyskała awans do IV ligi. Na finiszu rozgrywek i dzięki wysokiemu zwycięstwu w ostatnim meczu, awans z drugiego miejsca zdobyli piłkarze DKS Dobre Miasto (wygrali w ostatniej kolejce z Łyną Sępopol 6:1). Na razie nie wiadomo, kto obok MKS Szczytno i GLKS Jonkowo spadnie do klasy A.