piątek, 11 listopada 2011

I kolejka "Mikołajki Jarguz Cup" za nami

W czwartek 10.11 ruszyła kolejna edycja halowej ligi piłki nożnej „Mikołajki Jarguz Cup”.
- W tym roku do rozgrywek zgłosiło się osiem zespołów, w których grają zawodnicy nie tylko z naszego powiatu, ale i powiatów ościennych – mówi Jacek Kiśluk, prezes UKS Hetmana Baranowo, organizatora rozgrywek. - wszystkie mecze standardowo odbywać się będą w piątki od godziny 17.
W pierwszym spotkaniu w hali sportowej w Mikołajkach zobaczyliśmy zespoły Sport Style i Czarno-Czarnych Śmietki. Trzon tej pierwszej drużyny stanowią zawodnicy zwycięskiej drużyny z poprzedniej edycji „MJC”. Początkowo spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla Sport Stylu, które po dwóch trafieniach Adama Marcinkiewicza prowadziło 2:0. W II części spotkania coraz bardziej do głosu zaczęła dochodzić drużyna Czarno-Czarnych. Po bramce Tomasza Keczmerskiego było już tylko 2:1, ale Sport Style odpowiedział kolejną bramką Marcinkiewicza. Czarno-Czarni nie poddają się, co skutkuje doprowadzeniem do remisu po dwóch trafieniach Damiana Stępnia. 5 sekund przed końcową syreną Marcinkiewicz zdobywa bramkę na wagę zwycięstwa. Sport Style – Czarno-Czarni Śmietki 4:3.
Kolejne spotkanie pomiędzy Mrągowem a Luzakami, to typowy mecz „do jednej bramki”. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny Mrągowa 11:0 (bramki: Bartosiewicz 3, Michał Maciorowski, Piotr Kaczmarski – 2, Narel, Józefczuk, Dziewa, Cieśliński po 1). W trzecim spotkaniu zobaczyliśmy jednego z pretendentów do zwycięstwa w lidze, ekipę MKTZ, która spotkała się z debiutującą w rozgrywkach drużyną Huraganu Wojnowo. Pierwsza część spotkania była w miarę wyrównana, choć z przewagą MKTZ, który po 20 minutach prowadził 3:1. Decydujące o losach spotkania były pierwsze minuty II połowy i koncert strzelecki w wykonaniu Macieja Gawlińskiego, który w zaledwie kilka minut trzykrotnie pokonał bramkarza Huraganu i zrobiło się 6:1. I można było powiedzieć: "Już po meczu". Ostatecznie MKTZ wygrał 11:2 (MKTZ: M. Gawliński 6, Gałązka 2, Harasimowicz 2, Brodowski – Huragan: Dawid Ksepka, Marcin Kręciewski). W ostatnim spotkaniu A-Team pokonał mikołajskich „Championów” 4:2 (A-Team: Pawłowski 3, Szadurski – Championi: K. Rokojżo, K. Lubelski).
Po pierwszej kolejce z kompletem punktów prowadzą Mrągowo, MKTZ, A-Team i Sport Style. W klasyfikacji najlepszych strzelców przewodzi Maciej Gawliński (MKTZ) z 6 bramkami.
Drugą kolejkę spotkań „MJC” zaplanowano na 18 listopada: 17.00 – Czarno-Czarni Śmietki – Mrągowo, 17.50 – MKTZ – Sport Style, 18.40 – A-Team – Luzacy, 19.30 – Championi – Huragan Wojnowo.
Na Facebook'owym profilu firmy "Kamel Art Factory" można przeczytać relacje z meczów I kolejki MJC.