wtorek, 8 listopada 2011

Po piłkarskim weekendzie

Po raz czwarty na remis
W ostatnim meczu rundy jesiennej w klasie okręgowej gr. A Kłobuk Mikołajki po raz czwarty z rzędu zakończył swój mecz podziałem punktów. Podopieczni Marka Zawalicha tym razem zremisowali w Lidzbarku Warmińskim z tamtejszą Polonią 2:2 (2:1). W 15 minucie spotkania po strzale Macieja Gawlińskiego Kłobuk objął prowadzenie. Jednak gospodarzom udało się wyrównać. Jednak w 33 minucie Kłobuk ponownie wyszedł na prowadzenie, po bramce Cieślińskiego. Ten wynik utrzymał się do końca I połowy. W drugiej części spotkania gospodarzom udało się ponownie wyrównać w 65 minucie. Od 70 minuty spotkania piłkarze Kłobuka grali w przewadze, po tym, jak czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Polonii. Gry w przewadze przez ostatnie 20 minut spotkania nie udało się wykorzystać piłkarzom Kłobuka. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.
Po meczu powiedzieli:
Marek Zawalich (trener): Po czterech remisach osiągniętych na własne życzenie, czujemy niedosyt, bo to te drużyny mogą się cieszyć z jednego punktu. Chłopcy na wyjazdach grają super, jest to zupełnie inny zespół, dlatego jeszcze przywieziemy jakieś punkty. Teraz jedziemy na wojnę do Bezled.
Karol Bubienko (zawodnik): Kolejny mecz, po którym można powiedzieć: remis na własne życzenie, rażąca nieskuteczność pod bramką rywali, seryjnie marnowane stuprocentowe sytuacje, jak i głupio stracone bramki.
Remis w Lidzbarku pozwolił piłkarzom z Mikołajek awansować na szóste miejsce w tabeli, z dorobkiem 22 punktów. Mistrzem jesieni została drużyna Omulwi Wielbark – 40 pkt. Tyle samo punktów zgromadziła druga w tabeli drużyna Orląt Reszel. Trzecie miejsce zajmuje DKS Dobre Miasto – 33 punkty.
W listopadzie piłkarze Kłobuka rozegrają jeszcze dwa spotkania w ramach rundy wiosennej. 11 listopada o godz. 13.00 zagrają w Bezledach z Granicą, a 19 listopada, także o 13.00, w Jedwabnie, ze Zrywem.
Hetman znowu gromi
Najskuteczniejsza drużyna, a zarazem lider grupy 1 w klasie B Hetman Baranowo, w kończącym rundę jesienną meczu zmierzył się w Warpunach z tamtejszą Falą. Zdecydowanym faworytem spotkania była ekipa z Baranowa. Już w 10 minucie Hetman mógł objąć prowadzenie, jednak etatowy wykonawca „jedenastek” Błażej Dziewa tym razem nie wykorzystał karnego. Pięć minut później niespodziewanie gospodarze obejmują prowadzenie. Jednak dwie minuty później było już 1:1, po bramce Karola Bognackiego. W 30 minucie prowadzenie dla Hetmana daje Błażej Dziewa. Pięć minut przed przerwą na 3:1 podwyższa Michał Maciorowski. Druga połowa spotkania, to już dominacja Hetmana, który zdobywa jeszcze trzy kolejne bramki: Kamil Kerzkowski, Błążej Dziewa i Michał Maciorowski i piłkarze Hetmana pewnie przywożą z Warpnu komplet punktów, pokonując Falę 6:1.
Dzięki temu zwycięstwu na koniec rundy jesiennej Hetman utrzymał prowadzenie w tabeli z 30 zdobytymi punktami. Drugie miejsce zajmuje GLZS Srokowo – 28 pkt, a trzecie – Kowalak Kowale Oleckie – 27 pkt. Piłkarze z Kowal Oleckich mogą wyprzedzić teoretycznie jeszcze Hetmana, o ile w zaległym spotkaniu (11 listopada) bardzo wysoko pokonają Falę Warpuny.