wtorek, 29 listopada 2011

Po raz kolejny MKŻ Mikołajki na pierwszym miejscu!

Kolejny sezon bojerowy zbliża się szybkimi krokami, tymczasem poznaliśmy oficjalne wyniki rankingu Floty Polskiej DN za ubiegły sezon. Po raz drugi w klasyfikacji łącznej (podliczono wszystkie kategorie wiekowe) klubów na pierwszym miejscu uplasowali się żeglarze lodowi z Mazurskiego Klubu Żeglarskiego w Mikołajkach!
Bojerowcy z Mikołajek zdobyli łącznie 5422 punkty i tak jak przed rokiem wyprzedzili „sąsiadów zza miedzy” czyli bojerowców z Bazy Mrągowo, którzy uzyskali 5303 punkty. Trzecie miejsce tym razem przypadło żeglarzom lodowym z UKŻ Grot OSiR Suwałki – 3935 punktów. Łącznie sklasyfikowano 25 klubów. Dalsze miejsca zajęły kluby: 4. YKP Warszawa, 5. Pałac Młodzieży Olsztyn, 6. MBSW Giżycko.
Również w indywidualnych rankingach w „czubie” znalazło się kilku żeglarzy lodowych z mikołajskiego klubu.
W najbardziej prestiżowej indywidualnej klasyfikacji Seniorów za miniony sezon pierwsze miejsce zajął, tak jak rok wcześniej, Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn) – 485,80 pkt, który wyprzedził Łukasza Zakrzewskiego (MKŻ Mikołajki) – 484,30 pkt (ranking 2009/10 – 4. miejsce) oraz Dariusza Kardasia (AZS UWM Olsztyn) – 472 pkt. Tuż za podium znalazło się dwóch kolejnych bojerowców MKŻ Mikołajki. Czwarte miejsce zajął Tomasz Zakrzewski – 472 pkt (2009/10 – 6. miejsce), a piąte – Robert Graczyk – 470,60 pkt (2009/10 – 3. miejsce).
W rankingu juniorów na trzecim miejscu został sklasyfikowany Konrad Żółtowski (MKŻ). Konrad rok wcześniej zajął pierwsze miejsce w rankingu w kategorii juniorów młodszych, tak więc widać, że mimo przejścia do kolejnej kategorii, nadal jest w czołówce. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii okazał się Miłosz Wojewski (CHKŻ Chojnice). W tej kategorii w pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch zawodników MKŻ: 9. Mateusz Olbryś, 10. Marek Czarniecki. Pozostali zawodnicy MKŻ plasują się na następujących miejscach: 19. Michał Morgaś, 20. Karol Zembrzuski, 28. Zbigniew Nowalski, 35. Krzysztof Świderski.
W czołówce rankingu znaleźli się także bojerowcy z Mikołajek w kategorii junior młodszy. Drugie miejsce zajmuje Mateusz Olbryś, któremu zabrakło do pierwszego miejsca zaledwie niespełna 5 punktów. Wyprzedził go jedynie Damian Kośnik (Baza Mrągowo). Inny zawodnik MKŻ Karol Zembrzuski został sklasyfikowany na czwartym miejscu,a na 19 pozycji znalazł się Zbigniew Nowalski.
W najmłodszej kategorii czyli „Ice Optimist” najwyżej z zawodników MKŻ znalazł się Mikołaj Mickiewicz, który zajął 6. miejsce. W tej kategorii pierwsze miejsce przypadło Antoninie Marciniak (PM Olsztyn). Pozostali zawodnicy z Mikołajek znaleźli się poza pierwszą dziesiątką: 17. Mateusz Michalak, 18. Adam Łachacz, 19. Jakub Witkowski, 23. Paweł Jakubowski, 26. Amelia Długozima, 32. Hubert Banach. Warto zaznaczyć, że w tym rankingu sklasyfikowano aż siedmiu zawodników z MKŻ Mikołajki. Rok wcześniej w rankingu było jedynie dwóch zawodników na odległych miejscach: Mickiewicz – 11 miejsce, Olbryś – 16 miejsce. To dobry prognostyk na przyszłość.
W klasyfikacji drużynowej w poszczególnych kategoriach MKŻ Mikołajki zajął pierwsze miejsce w kategorii Seniorów (tak jak rok wcześniej), wyprzedzając AZS UWM Olsztyn i PM Olsztyn. W kategorii Juniorów MKŻ sklasyfikowano na drugim miejscu za Bazą Mrągowo. Podobny układ czołówki rankingu przedstawia się w kategorii Juniorów Młodszych. W „Ice Optimist” najmłodsi żeglarze lodowi z mikołajskiego klubu znaleźli się na trzecim miejscu, za Bazą Mrągowo i UKŻ Grot OSiR Suwałki. Rok wcześniej bojerowcy z MKŻ zajęli piąte miejsce.
Według terminarza imprez ustalonego przez Flotę Polską DN, pierwsze regaty w tym sezonie zaplanowane są na 17-18.12.2011 roku i będzie to Puchar Floty Polskiej DN. Wystartują w nich zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych.