wtorek, 2 października 2012

PIŁKA NOŻNA: Bardzo ważne zwycięstwo Kłobuka Mikołajki

Zajmujący czternaste miejsce w tabeli klasy okręgowej w grupie 1 seniorzy Kłobuka Mikołajki odnieśli bardzo cenne zwycięstwo, pokonując przedostatnią w tabeli Granicę Bezledy 2:0. Było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie piłkarzy z Mikołajek.

Złośliwi mówili o potyczce Kłobuka i Granicy, z racji ich aktualnych miejsc w tabeli, jako meczu na szczycie w dole tabeli. Rzeczywiście, obu drużynom w tym sezonie zdobywanie punktów przychodzi z wielkim trudem. W ośmiu kolejkach Kłobuk i Granica zdobyły zaledwie po pięć „oczek”.
Zdeterminowani gospodarze ruszyli od początku do ataku. Na pierwsze wymierne tego efekty czekaliśmy do 18 minuty. Maciej Gawliński z prawej strony boiska posłał po ziemi piłkę, która potoczyła się wzdłuż linii bramkowej rywali, a zawodnik Granicy skierował ją do swojej bramki. Do końca pierwszej połowy kibice nie zobaczyli już bramek. Od początku drugiej połowy na boisku była już tylko dominacja ekipy Kłobuka. Mimo wielu doskonałych okazji na podwyższenie wyniku, dopiero w 70 minucie spotkania najbardziej doświadczony piłkarz drużyny z Mikołajek Michał Harasimowicz ustalił wynik spotkania, strzelając drugą bramkę. W dalszej części meczu Kłobuk grał w przewadze, po czerwonej kartce dla zawodnika gości, ale nie dał rady strzelić więcej bramek. Kłobuk Mikołajki – Granica Bezledy 2:0 (1:0).
Michał Harasimowicz
Trzy punkty zdobyte w Mikołajkach nie zmieniły pozycji w tabeli. Kłobuk z ośmioma oczkami nadal zajmuje 14. miejsce i zyskał trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.
W najbliższą niedzielę przed Kłobukiem otwiera się duża szansa na zdobycie kolejnych trzech punktów. Piłkarze z Mikołajek zagrają na wyjeździe ze zdecydowanym outsiderem Zrywem Jedwabno. Najbliższy rywal jak do tej pory nie zdobył w tegorocznych rozgrywkach żadnego punktu.
Samodzielnym liderem po dziewięciu kolejkach została drużyna Victorii Bartoszyce.