poniedziałek, 29 października 2012

PIŁKA NOŻNA: Porażka w derbach powiatu

W 14. kolejce spotkań klasy okręgowej piłkarze Kłobuka Mikołajki w Mrągowie zmierzyli się ze Startem Kozłowo (drużyna ta swoje mecze rozgrywa w Mrągowie). Po pełnym, nie tylko sportowych, emocji meczu Kłobuk przegrał derbowe spotkanie ze Startem 0:1.

Od dawna właśnie ten mecz przykuwał uwagę, zwłaszcza kibiców i piłkarzy Startu Kozłowo, którzy do dzisiaj nie mogą darować Kłobukowi pamiętnego meczu z 2011 roku. Wówczas w Kozłowie dzięki remisowi to Kłobuk awansował do „okręgówki” a nie Start.
Od pierwszych minut mecz dostarczył wiele emocji. Początek meczu należał do drużyny gospodarzy. Już w 3 minucie spotkania piłkarze Startu stanęli przed doskonałą okazją na objęcie prowadzenia. Jednak ich zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego. Jednak w 10 minucie spotkania gospodarze cieszyli się ze zdobycia pierwszej bramki. W miarę upływu czasu mecz stawał się coraz bardziej wyrównany. Po przerwie na boisku zrobiło się naprawdę gorąco. Mecz stawał się coraz bardziej ostry. Sędzia, który kompletnie nie radził sobie na boisku, co rusz wyciągał kartki, którymi karał piłkarzy obu drużyn. Z jednej strony nie ma co się dziwić temu, ponieważ piłkarze obu drużyn nie mogli zgodzić się z jego wieloma kontrowersyjnymi decyzjami.Miedzy innymi pod koniec meczu nie przyznał ewidentnego rzutu karnego dla Kłobuka. Start Kozłowo – Kłobuk Mikołajki 1:0 (1:0).
O komentarz do meczu poprosiliśmy dziennikarza „Kuriera Mrągowskiego” i nadwornego fotoreportera Kłobuka Mikołajki Mateusza Klimka.
- Początek meczu to nieustanne ataki Startu na bramkę Kłobuka. Niestety, gospodarze wykorzystali chwilową przewagę i strzelili gola, który dał im zwycięstwo. W drugiej połowie to Kłobuk był górą, ale niestety zabrakło szczęścia. Gdyby nie te potknięcie na początku, to mecz mógłby wyglądać całkowicie inaczej. Po raz kolejny na niekorzyść Kłobuka zadziałała jego pięta achillesowa, którą jest ławka rezerwowych. Była po prostu pusta. Mecz był ostry, a kartki sypały się jedna za drugą. Na słowo krytyki zasługuje sędzia, który nie potrafił samodzielnie podjąć decyzji i piłkę przekazywał tym, którzy głośniej krzyczeli. Jego decyzje często były tak sensowne jak ta o pozostawieniu otwartego dachu na stadionie narodowym. Kozłowo powinno pilnować swoich kibiców, ponieważ mało brakowało, a dzięki nim przegraliby walkowerem. - powiedział nam Mateusz Klimek.
Porażka w Mrągowie nie zmieniła pozycji Kłobuka w tabeli. Na szczęście „sąsiedzi” z tabeli także przegrali swoje mecze. Aktualnie piłkarze z Mikołajek nadal zajmują 13. miejsce z dorobkiem 14 punktów.
W najbliższą niedzielę ostatnie spotkanie rundy jesiennej. W Mikołajkach Kłobuk podejmować będzie Leśnika Nowe Ramuki.
Zgodnie z decyzją W-MZPN w tym roku, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne, zostanie rozegrana jeszcze jedna kolejka spotkań, awansem z rundy wiosennej. 11 listopada Kłobuk podejmować będzie w Mikołajkach mistrza jesieni Victorię Bartoszyce.