poniedziałek, 22 października 2012

PIŁKA NOŻNA: Taki Kłobuk chcemy oglądać!

Takie komentarze po sobotnim meczu można było usłyszeć z ust kibiców Kłobuka Mikołajki, po stylu w jakim pokonali trzecią w tabeli Tęczę Biskupiec 3:2. Mimo że dwukrotnie w meczu przegrywali, zdołali się podnieść i sięgnąć po trzy punkty!

Mecz na „Arenie Mikołajki” lepiej rozpoczęli piłkarze Tęczy, którzy przez pierwszą część I połowy posiadali inicjatywę na boisku. W 25 minucie spotkania potwierdzili to zdobyciem bramki. Po stracie gola piłkarze Kłobuka przebudzili się i ruszyli z animuszem do ataku. Trzy minuty później Maciej Gawliński skorzystał z podania obrońcy Tęczy i doprowadził do wyrównania. Remisowo kończy się pierwsza część meczu. Po przerwie początkowo gra toczyła się w środku pola. W 58 minucie goście wykonują rzut karny. Dośrodkowanie trafia do jednego z zawodników Tęczy, który z bliskiej odległości zdobywa drugą bramkę dla gości. Utrata drugiej bramki nie podłamała zawodników Kłobuka, którzy ponownie ruszyli do odrabiania strat. Goście tez nie poprzestali na obronie korzystnego dla nich wyniku. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich dziesięciu minutach spotkania, które przysporzyło kibicom wiele emocji. Najpierw w 80 minucie goście mieli doskonałą okazję na trzecią bramkę, jednak gospodarzy przed jej utratą uratował słupek. Pięć minut później Kłobuk cieszył się ze zdobycia bramki wyrównującej. Jej autorem był Puszko, który oddał sprzed pola karnego strzał „od niechcenia”, po którym piłka przelobowała nad bramkarzem. Minutę później pięknym strzałem popisał się Serowik i piłka po raz trzeci wpadła do bramki drużyny Tęczy Biskupiec. Minutę przed końcem Kłobuk mógł strzelić czwarta bramkę, jednak Gawliński wychodząc na czystą pozycję oddał strzał, ale minimalnie chybił. Kłobuk Mikołajki – Tęcza Biskupiec 3:2 (1:1).
Po raz kolejny Kłobuk pokazał, że potrafi zdobywać punkty z drużynami z czołówki tabeli. Mało tego, potrafi także odrabiać straty podczas meczu. Zwycięstwo pozwoliło piłkarzom z Mikołajek awansować w tabeli o jedną pozycję na miejsce trzynaste. Do zakończenia rudny jesiennej pozostały jeszcze dwie kolejki. Kłobuk w najbliższą sobotę zmierzy się w Mrągowie ze Startem Kozłowo, a w ostatniej kolejce podejmować będzie Leśnika Nowe Ramuki.
W tabeli samotnie prowadzi Victoria Bartoszyce, która zwiększyła do ośmiu punktów przewagę nad trójką goniących ją rywali, którzy solidarnie przegrali swoje mecze.