środa, 10 października 2012

PIŁKA NOŻNA: Bolesna porażka Hetmana Baranowo

- Twierdza „Zełwągi” zdobyta! - tak mogli rzec po meczu z Hetmanem Baranowo piłkarze Pisy II Barczewo. Na stadionie w Zełwągach drużyna Cezarego Samborskiego przegrała z rezerwami grającej w IV lidze Pisy 1:4 i zaledwie po tygodniu straciła przodownictwo w grupie 5 klasy B.

Piłkarze Hetmana po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w meczu na szczycie z Żaglem Piecki, do meczu z Pisa przystępowali w roli lidera. Ponadto, Hetman jak i ich rywale jak do tej pory nie zaznali smaku porażki w lidze.
Od początku spotkania inicjatywę na boisku przejęli goście. Jednak do pełni szczęścia brakowało im skuteczności. Hetman postawił na kontrataki. W 36 minucie z pierwszej bramki cieszyli się piłkarze Hetmana. Karol Bognacki uderzył z połowy boiska na bramkę, a piłka przelobowała bramkarza gości.
W drugiej połowie Pisa jeszcze bardziej przejęła inicjatywę na boisku, ale nadal ze skutecznością byli „na bakier”. Kluczowe dla losów całego meczu było ostatnie 30 minut. Niestety, w ciągu pół godziny Pisa rozstrzygnęła losy meczu na swoją korzyść, pokonując bramkarza Hetmana aż czterokrotnie (61 min, 69 min, 76 min, 90 min). Gospodarze nie odpowiedzieli żadną bramką, chociaż dwukrotnie stworzyli bardzo groźne sytuacje (raz gości uratowała poprzeczka).
- Był to najlepszy zespół z jakim do tej pory graliśmy. Są poukładani, grają dużo piłką, będzie ciężko z nimi wygrać – podsumował spotkanie Cezary Samborski, szkoleniowiec Hetmana Baranowo.
Należy dodać, że Pisa przerwała bardzo długą passę zespołu z Baranowa, który ostatni raz przegrał na własnym boisku w Zełwągach ligowy mecz... 21.08.2010 roku!
Porażka sprawiła, że Hetman tylko przez tydzień prowadził w tabeli, teraz spadł na drugie miejsce. Nowym liderem zostali piłkarze Pisy II Barczewo.
Następny mecz piłkarze Hetmana rozegrają na wyjeździe w najbliższa sobotę, a ich rywalem będzie zajmującą trzecie miejsce Wałpusza 07 Jesionowiec.