wtorek, 9 października 2012

PIŁKA NOŻNA: Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Kłobuka

Piłkarze Kłoubka Mikołajki przez prawie rok czasu nie potrafili zdobyć kompletu punktów w meczach wyjazdowych. Tę niekorzystną passę przerwali w niedzielę, kiedy w Jedwabnie wygrali z outsiderem rozgrywek klasy okręgowej w grupie 1 drużyną Zrywu 3:1.

Ostatni raz trzy punkty z terenu rywala Kłobuk wywiózł dokładnie 19 listopada, wygrywając wysoko ze... Zrywem Jedwabno 7:1.
Piłkarze Kłobuka Mikołajki podbudowani zwycięstwem w poprzedniej kolejce z Granica Bezledy, w Jedwabnie nie zamierzali sprezentować pierwszych punktów w tym sezonie zajmującej ostatnie miejsce z zerowym kontem punktowym drużynie Zrywu Jedwabno.
Niestety, mecz pomyślenie rozpoczął się dla ekipy gospodarzy. W 20 minucie spotkania sędzia główny odgwizdał rzut karny dla Zrywu. Piłkarz gospodarzy pokonał stojącego w bramce Wojciecha Brodowskiego i było 1:0 dla piłkarzy z Jedwabna. Na szczęście gospodarze długo nie cieszyli się z prowadzenia. Dwie minuty później Ochal zdobył bramkę wyrównującą. Wynikiem remisowym zakończyła się pierwsza część spotkania. W drugiej połowie piłkarze Kłobuka ruszyli do ataku, jednak bez efektu. Sporo ożywienia wniósł do gry Michał Harasimowicz, który wszedł na boisko w drugiej połowie. Ten zawodnik w 72 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Maciorowskiego głową pokonał bramkarza gospodarzy. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, na boisko wszedł Krystian Lubelski, który głową zdobywa trzecią bramkę dla Kłobuka. Asystę tym razem zaliczył Rafał Serowik, który dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego. Zryw Jedwabno – Kłobuk Mikołajki 1:3 (1:1).
Dzięki temu zwycięstwu Kłobuk awansował o jedno miejsce w tabeli, mając w swoim dorobku 11 punktów. Był to czwarty z kolei mecz piłkarzy z Mikołajek bez porażki (dwa zwycięstwa i dwa remisy). Trzeba jednak przyznać, że punkty te zdobyto na rywalach z dołu tabeli. Teraz pora szukać cennych punktów w potyczkach z mocniejszymi rywalami. Jak pokazuje historia, Kłobuk potrafi "ogołocić" z punktów groźniejszych rywali.
Kolejna szansa na zdobycz punktową już w najbliższą środę. Kłobuk Mikołajki podejmować będzie u siebie zajmującą piąte miejsce drużynę Czarnych Olecko. Początek spotkania o godzinie 16.00.