środa, 10 października 2012

PIŁKA NOŻNA: "Sto sytuacji, zero punktów!"

Piłkarze Kłobuka Mikołajki po dwóch kolejnych zwycięstwach podbudowani przystąpili do kolejnego meczu ligowego w klasie okręgowej. Na własnym stadionie gościli drużynę Czarnych Olecko. Niestety, Kłobuk Mikołajki przegrał 1:2.

Cztery kolejne mecze bez porażki, w tym dwa ostatnie wygrane – taki bilans spotkań miał do środy zespół Kłobuka Mikołajki. Kibice i piłkarze liczyli na podtrzymanie tej passy, tym bardziej, że na własnym terenie Kłobuk potrafi odbierać punkty mocniejszym drużynom.
Od pierwszych minut gospodarze ruszyli do ataku. I już na początku spotkania stworzyli sobie dwie doskonałe okazje na zdobycie bramki. Jak się później okazało, był to początek festiwalu niewykorzystanych sytuacji przez Kłobuk. Goście ograniczyli się do gry z kontrataku. „Niewykorzystane sytuacje się mszczą” - stara piłkarska prawda ponownie okazał się prorocza. Gdy Kłobuk marnował sytuacje, goście przeprowadzili jedną z kontr i w 16 minucie piłkarze Czarnych mogli cieszyć się ze zdobytej bramki. W dalszym ciągu piłkarze Kłobuka próbowali zagrażać bramce piłkarzy z Olecka, ale piłka jak na złość nie mogła trafić do siatki. W drugiej części meczu obraz gry nie zmienił się. Mądra gra Czarnych i kolejne sytuacje niewykorzystane przez Kłobuk. Upór i waleczność gospodarzy została wynagrodzona w 69 minucie spotkania, kiedy wreszcie drogę do bramki gości znalazł Gawliński. Kłobuk nie usatysfakcjonowany remisem nadal atakował. I znowu bezskutecznie. W 87 minucie spotkania goście przeprowadzają kontratak, który kończy się zdobyciem przez nich drugiej bramki. Jak się kilka minut później okazało, było to trafienie dające trzy punkty piłkarzom z Olecka. Kłobuk Mikołajki – Czarni Olecko 1:2 (0:1).
- Sto sytuacji, zero punktów – tak krótko skomentował to spotkanie na swoim profilu Facebooka Maciej Puszko, obrońca Kłobuka Mikołajki.
Na pocieszenie dodamy, że pierwszy mecz po prawie dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją rozegrał filar obrony i jednocześnie kapitan Kłobuka Mikołajki Łukasz Gawliński.
- Dzisiejszy mecz to taki typowy mecz walki, gdzie w mojej opinii spotkały się dwa wyrównane zespoły, choć może nie świadczy o tym tabela. Z przebiegu gry to na pewno my mieliśmy więcej sytuacji i to podkreślę, klarownych sytuacji, do zdobycia gola. Dlatego też taka przegrana boli podwójnie. Nie ma jednak co wylewać łez, bo w niedzielę kolejny, zapewne niełatwy mecz w Ełku - powiedział z kolei Łukasz Gawliński, filar obrony i kapitan Kłobuka Mikołajki, który po prawie dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się ponownie na boisku.
Po tym spotkaniu Kłobuk spadł w tabeli o jedno „oczko” na czternaste miejsce.
Teraz przed Kłobukiem ciężki wyjazd do Ełku, gdzie zmierzą się w niedzielę z Mazurem, który zajmuje szóste miejsce (17 punktów).