niedziela, 27 maja 2012

Kłobuk Mikołajki pierwszy strzelił bramkę, ale przegrał

Pewni już utrzymania w “okręgówce” piłkarze Kłobuka Mikołajki tym razem zagrali w Bartoszycach z czwartą w tabeli Victorią. Niestety, w piątym tegorocznym meczu wyjazdowym ponieśli piątą porażkę, ulegając Victorii 1:3.
Kłobuk przystąpił do tego spotkania osłabiony brakiem Maćka Gawlińskiego, Krasowskiego, Gałązki i Rokojży. Mimo to, początek spotkania był bardzo udany dla drużyny Marka Zawalicha. Już w czwartej minucie spotkania Adam Marcinkiewicz dał prowadzenie dla Kłobuka. Zaskoczeni takim obrotem sprawy gospodarze, próbowali za wszelką cenę zmienić niekorzystny wynik, ale bezskutecznie I do przerwy Kłobuk prowadził 1:0. Tuz po przerwie gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania, a kilka minut później Victoria zdobyła druga bramkę i objęła prowadzenie. W 61 minucie spotkania za drugą żółta kartkę i w konsekwencji czerwoną, boisko musiał opuścić Lucjan Bączek i Kłobuk musiał grać w osłabieniu. Trzy minuty przed końcem spotkania grającym w przewadze gospodarzom udało się strzelić trzecią bramkę. Victoria Bartoszyce – Kłobuk Mikołajki 3:1.
- W dzisiejszym meczu Kłobuk Mikołajki pokazał się z bardzo dobrej strony. Dziękuję chłopakom za to, że pokazali ambicję. Mimo tego, że byliśmy w tym meczu rozbici personalnie, to i tak napędziliśmy stracha gospodarzom. Ten mecz, to był taki swoisty test, jak sobie radzimy w ciężkich sytuacjach i my ten test zdaliśmy, chociaż wynik był niekorzystny – powiedział po meczu Łukasz Gawliński, kapitan Kłobuka Mikołajki.
Po tej kolejce Kłobuk utrzymał dziewiąte miejsce w tabeli. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek niezwykle ciekawa sytuacja wytworzyła się w czubie tabeli. W sobotę swoje mecze przegrali liderzy. Prowadzący w tabeli Omulew uległ MKS Jezioranom 1:3, a wicelider Orlęta Reszel przegrał z DKS Dobre Miasto 1:2. Mimo porażki nadal w tabeli prowadzi Omulew z 66 punktami na koncie. Drugie miejsce utrzymała także drużyna Orląt Reszel, która ma 59 punktów. Ale Orlęta mają już tylko jeden punkt przewagi nad DKS Dobre Miasto i dwa nad Victorią Bartoszyce. Awans do IV ligi uzyskają dwie pierwsze drużyny.
W najbliższą sobotę na “Arenie Mikołajki” Kłobuk Mikołajki podejmować będzie zajmującą dziesiąte miejsce ekipę Mazura Pisz. Początek spotkania o godzinie 15.