niedziela, 13 maja 2012

Kłobuk poległ w Olsztynie

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie, sobotni wyjazd piłkarzy Kłobuka Mikołajki do Olsztyna zakończył się porażką. Piłkarze Kłobuka ulegli w stolicy województwa sąsiadom z tabeli, piłkarzom Warmii 1:3.

Piłkarze Warmii mecz zaczęli od mocnego uderzenia, strzelając Kłobukowi dwie bramki w pierwszych minutach meczu. Taki, a nie inny przebieg wydarzeń, ustawił całe spotkanie. W dalszej części meczu Kłobuk próbował konstruować groźne ataki, ale tego dnia gospodarze grali bardzo dobrze i dorzucili jeszcze trzeciego gola. Piłkarzom z Mikołajek udało się w 84 minucie zdobyć honorową bramkę, której autorem był Piotr Szewczyk. Warmia Olsztyn – Kłobuk Mikołajki 3:1.
Mimo porażki w Olsztynie, Kłobuk utrzymał dziewiąte miejsce w tabeli. Liderem nadal pozostaje drużyna Omulew Wielebark.
Po meczu powiedzieli:
Marek Zawalich (trener): Kłobuk wyszedł na boisko I “nie słyszał” jak sędzia główny gwizdnął rozpoczęcie meczu. Ten brak koncentracji kosztował nas od razu utratą bramki. Warmia poprawiła za chwilę drugim golem I dotarło do zawodników, że już gramy. Druga połowa, to lepsza gra, ale zabrakło zawsze ostatniego podania. Na pochwałę zasługuje Łukasz Gawliński, który jak przystało na kapitana, zrobił parę ładnych akcji. Jedną z nich wykończył Piotr Szewczyk, strzelając honorowego gola.
Łukasz Gawliński (kapitan drużyny): Porażka w tym meczu boli tym bardziej, że kompletnie przespaliśmy pierwszą połowę. Po 10 minutach przegrywaliśmy już 2:0 i to ustawiło spotkanie. Jako zespół przeszliśmy trochę obok meczu i to jest najbardziej smutne. Warmia to naprawdę bardzo dobrze grający w piłkę zespół, aczkolwiek my wczorajszego popołudnia zrobiliśmy bardzo mało, żeby się temu przeciwstawić.
Kolejnym rywalem piłkarzy z Mikołajek będzie Łyna Sępopol. Mecz odbędzie się o godzinie 15.00 w najbliższą sobotę na “Arenie Mikołajki”.