piątek, 18 maja 2012

UKS Hetman Baranowo drugi w finale wojewódzkim!

W Bartoszycach odbył się finał wojewódzki XVII Turnieju im. Marka Wielgusa, które są uznawane jako Mistrzostwa Polski jedenastolatków (U-11). W gronie finalistów znaleźli się także piłkarze UKS Hetman Baranowo, którzy zajęli w tym turnieju drugie miejsce!

Niestety, awans do finału ogólnopolskiego mógł uzyskać tylko zwycięzca turnieju finałowego w Bartoszycach., którym została drużyna Lwów Korsze.
W bartoszyckim finale wzięło udział piętnaście drużyn z całego województwa, wyłonionych podczas turniejów gminnych, a następnie powiatowych.
Piłkarze Hetmana turniej rozpoczęli od eliminacji grupowych,w których pokonali gładko z SP Młynary 3:0, SP 1 Gołdap 7:1 I ulegli Lwom Korsze 0:5. Z drugiego miejsca w grupie awansowali do ćwierćfinału, w którym wygrali z SP nr 3 Działdowo 2:1. W meczu o finał pokonali SP Mostkowo 4:1.
Finałowym przeciwnikiem piłkarzy z Baranowa była ponownie drużyna Lwy Korsze. Jak przystało na finał, mecz był bardzo wyrównany. Jako pierwsi ze zdobytej bramki cieszyli się piłkarze Hetmana, jednak w dalszej części spotkania skuteczniejsi okazali się piłkarze z Korsz, którzy strzelili trzy bramki. Hetman Baranowo – Lwy Korsze 1:3. Drużyna Lwów Korsze tym samym reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnopolskim. Trzecie miejsce w turnieju zajęła ekipa Naki Olsztyn, a czwarte SP Mostkowo. Wśród dziewcząt turniej wygrały piłkarki SP Wydminy.
- Nasi chłopcy grają coraz lepiej, przed nimi teraz ćwierćfinały Mistrzostw Województwa Orlików, trzymajmy kciuki aby powtórzyli sukces z dzisiejszego dnia, doszli do finałów i zostali Mistrzami Województwa – ocenia występ Cezary Samborski, trener Hetmana Baranowo.
Hubert Banach z UKS Hetman Baranowo został uznany najlepszym bramkarzem turnieju.
Młodzi piłkarze z Baranowa w nagrodę otrzymali m.in. bilety na mecz naszej reprezentacji z drużyną Andory, który odbędzie się 2 czerwca w Warszawie.
Drużyna Hetmana Baranowo grała w składzie: Hubert Banach, Krystian Zadroga, Rafał Kudlak, Łukasz Owedyk, Filip Kiśluk, Arkadiusz Dziczek, Konrad Bobrowski, Patryk Bobrowski, Kacper Plona.
- Bilety już mamy, jednak koszt transportu jest bardzo duży, dlatego prosimy o wsparcie, tak żeby wysiłek chłopców nie poszedł na marne i wyjazd doszedł do skutku – apeluje Cezary Samborski.
Warto przypomnieć, że młodzi piłkarze Hetmana w 2010 roku doszli do finału ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa. Wtedy w Gdańsku zajęli doskonałe piąte miejsce. Z kolei rok temu w finale wojewódzkim dotarli do fazy ćwierćfinałowej.