środa, 9 maja 2012

Napędzili stracha Hetmanowi

Hetman Baranowo wykonał kolejny krok zbliżający ich do upragnionego awansu do klasy A. Na boisku w Zełwągach, nie bez problemów, pokonał MOSIR Kętrzyn 4:2 i utrzymał pozycję lidera. Był to osiemnasty mecz piłkarzy Hetmana bez porażki!
Początek spotkania należał do Hetmana, jednak z każdą minutą mecz się wyrównał. Jako pierwsi z bramki cieszyli się nieoczekiwanie goście. W 41 minucie sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny, który wykorzystał zawodnik gości.
Po przerwie Hetman ruszył do poprawy niekorzystnego wyniku. W 65 minucie Kamil Kerzkowski doprowadził do wyrównania. Jednak goście sześć minut później ponownie wyszli na prowadzenie, po udanej kontrze w ich wykonaniu. O losach całego spotkania przesądziło ostatnie dziesięć minut, w których na boisku dominował Hetman. Końcówka spotkania w ich wykonaniu była niezwykle skuteczna. W 80 minucie Błażej Dziewa strzałem w okienko pokonuje bramkarza gości i jest 2:2. Ataki ze strony piłkarzy z Baranowa nie ustają. Minutę później Paweł Maciorowski daje prowadzenie gospodarzom, a trzy minuty później, ten sam zawodnik ustala wynik spotkania na 4:2.
- Był to najtrudniejszy mecz jaki rozegraliśmy, Kętrzyn zagrał bardzo dobrze. Nasza drużyna pokazała charakter oraz wolę walki do końca meczu – powiedział po meczu Cezary Samborski, trener Hetmana Baranowo.
Cenne trzy punkty pozwoliły utrzymać pozycję lidera Hetmanowi, który prowadzi mając tyle samo punktów, co drugi Omet Srokowo. Jednak Hetman ma o jedno spotkanie mniej rozegrane. Kolejny mecz podopieczni Cezarego Samborskiego rozegrają w sobotę w Baniach Mazurskich z tamtejszą Pogonią.