niedziela, 13 maja 2012

Zawodnicy MKŻ Mikołajki tuż za podium

W międzynarodowej obsadzie na jeziorze Kiekrz koło Poznania zakończyły się regaty o Puchar Europy Centralnej w klasie Cadet. Niedziela była trzecim i ostatnim dniem zmagań młodych żeglarzy, podczas którego rozegrano dwa ostatnie wyścigi. Bardzo dobrze zaprezentowały się w tej imprezie cztery załogi z MKŻ Mikołajki.

Najbliżej miejsca na podium była załoga Karol Zembrzuski – Paweł Jakubowski, która ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Regaty wygrała załoga z Ukrainy, która wyprzedziła dwie polskie załogi: Dawid Kania i Katarzyna Pochylska (LKS Kiekrz) oraz Piotr Szlachcic i Łukasz Czerwiec (UKS Żeglarz Wrocław).
Pozostałe trzy załogi MKŻ uplasowały się ostatecznie tuż za pierwszą dziesiątką: 11. Mikołaj Mickiewicz i Can Arslan, 13. Mateusz Olbryś i Mateusz Michalak, 15. Michał Kozłowski i Jakub Witkowski.
Warto podkreślić, że w kategorii do lat 14, drugie miejsce przypadło mikołajskiej załodze Mickiewicz – Arslan.
Występ na jeziorze Kiekrz, to kolejny udany start młodych żeglarzy z Mikołajek. Przypomnijmy, tydzień temu na jeziorze Mikołajskim w regatach o Puchar Burmistrza Mikołajek, trzy pierwsze miejsca na podium zajęły załogi z MKŻ Mikołajki – o tych regatach przeczytasz TUTAJ